1. Pierwsza Komunia Święta odbędzie się w naszej parafii w najbliższą sobotę, 12 majao 11:30. Zapraszamy rodziców w piątek na godz. 16:10 na Nabożeństwo Pokutne połączone z błogosławieństwem dzieci, które następnie przystąpią do Spowiedzi Świętej.

2. Młodzież gimnazjalną z klas drugich, która w przyszłym roku szkolnym przystąpi do Bierzmowania, zapraszamy na pierwsze spotkanie i Mszę świętą w niedzielę, 13 maja o 17:00 w dolnym kościele.

3. Podczas nabożeństw majowych, które sprawujemy o 18:00, a w niedzielę o 20:30, czytamy najnowszą adhortację papieża Franciszka „Gaudete et exultate”.

4. Msza święta w intencji uzdrowienia duszy i ciała będzie sprawowana w przyszłą niedzielę, 13 maja o godz. 18:30. Będzie to również szczególna okazja, by przyzywać wstawiennictwa Matki Bożej Fatimskiej w kolejną rocznicę jej objawień poprzez nabożeństwo majowe o 20:30.

5. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się  w przyszły weekend z soboty na niedzielę, z 12 na 13 maja. Rozpoczęcie w sobotę o 21:30.

6. Poszukujemy dziewcząt, które chciałyby nieść feretron (obraz) podczas pieszej pielgrzymki do Wejherowa w dniach 26-27 maja. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek, 7 maja po Mszy Świętej wieczornej przed kościołem.

7. Kartki z intencjami modlitewnymi można wrzucać do skarbony wystawionej z tyłu kościoła. W tych intencjach modlić się będą pielgrzymi podczas pieszej pielgrzymki do Wejherowa w dniach 26-27 maja. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na opłacenie orkiestry pielgrzymkowej.

8. Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji „Magnificat” zaprasza na Eucharystię we wtorek na 19:15 w dolnym kościele.

9. Spotkanie Rycerzy Kolumba odbędzie się w najbliższy czwartek, 10 maja. W planie Msza święta o 18:30, a następnie, około 19:15, spotkanie na plebanii. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcieliby włączyć się do tej grupy.

10. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych na Lednicy, które odbędzie się 2 czerwca. Zapraszamy wszystkich młodych do wspólnego wyjazdu – pielgrzymki. Informacje i zapisy u ks. Grzegorza poprzez e-mail: g.franciszekmalinowski@gmail.com.

11.  Dzisiaj odbywa się kwesta na działalność charytatywną naszej parafii, szczególnie na dzieło Zupy Chylońskiej, z której tydzień temu skorzystały sześćdziesiąt dwie potrzebujące osoby. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na cele remontowe.

W minionych dniach zmarli:

+ Mieczysław Staroszczyk, lat 81; + Bogdan Matysiak, lat 67;

+ Antoni Kluszczyński, lat 93; + Edmund Zybert, lat 80.