1. Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej i kilku osobom dorosłym w najbliższy piątek, 27 kwietnia o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na tę uroczystość.

a. Spowiedź Święta dla kandydatów do Bierzmowania i świadków w czwartek o 19:15.

b. Próby liturgiczne przed uroczystością Bierzmowania odbywają się codziennie, do czwartku włącznie o 19:30.

c. Wręczenie krzyży, pamiątek Bierzmowania, odbędzie się w niedzielę, 29 kwietnia podczas Eucharystii o 17:00 w dolnym kościele.

       d.   Wszystkich parafian prosimy o modlitwę i post w intencji kandydatów i włączenie     się     w Nowennę do Ducha Świętego.

2.Uroczystość liturgiczna Świętego Wojciecha, patrona naszej archidiecezji, przypada na poniedziałek, 23 kwietnia. Jest to również dzień imienin ks. Wojciecha. Zapraszamy na Msze święte o 8:00 i 18:30.

3. Ewangelizacja prowadzona przez wspólnoty neokatechumenalne odbywa się w niedzielę na Skwerze Kościuszki o 15:30.

4. Ks. Grzegorz wraz z członkami wspólnot neokatechumenalnych z naszej parafii wyjeżdża w sobotę, 28 kwietnia na pielgrzymkę autokarową do Włoch w związku z 50-leciem powstania pierwszych wspólnot w Rzymie. Odbędzie się tam wielkie spotkanie neokatechumenatu z papieżem Franciszkiem.

5. Apostolat Maryjny zapraszamy na spotkanie we wtorek, 24 kwietnia o godz. 16:30 do domu parafialnego, sala nr 8. Serdecznie zapraszamy nowych czcicieli Niepokalanej.

6. Ci, którzy chcieliby wesprzeć dzieło „Zupy Chylońskiej” mogą to uczynić poprzez skarbonkę na ten cel w dolnym kościele. Serdecznie dziękujemy Klubowi Seniora za sfinansowanie zupy w sobotę, 14 kwietnia.

7. Przypominamy, że jeszcze tylko do końca kwietnia można przekazywać swój 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenie Św. Mikołaja Biskupa. Tym, którzy będą to chcieli uczynić służymy pomocą w wypełnianiu deklaracji PIT w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. KRS 0000343609.

8. Ks. Zbigniew Lorkowski,  z parafii pw. św. Leona w Wejherowie,  organizuje 7-dniową pielgrzymkę na Lubelszczyznę i do Lwowa w terminie 11-17 sierpnia. W planie zwiedzanie między innymi Kazimierza, Zamościa, Sandomierza i Lublina. Koszt wyjazdu 950,- szczegóły na planie wywieszonym w gablocie. Zapisy pod telefonem 504 37 36 77 lub za pośrednictwem biura parafialnego.

9. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych w Lednicy, które odbędzie się 2 czerwca. Hasłem tegorocznego spotkania jest słowo „Jestem”. Zapraszamy wszystkich młodych do wspólnego wyjazdu – pielgrzymki. Informacje i zapisy u ks. Grzegorza.

10. Polecamy ofiarności wiernych kwestę na budowę kościoła w Chłapowie, jak również wolontariusze z hospicjum gdyńskiego kwestują przed kościołem w ramach akcji „Pola Nadziei”. 

W minionych dniach zmarły:

+ Elżbieta Ostrowska, lat 77; + Jadwiga Lejman, lat 88; + Zofia Opalińska, lat 82.