1. Dzisiaj31 grudnia, po wieczornej Eucharystii rozpocznie się adoracja aż do północy. Nowy Rok przywitamy błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

2. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki obchodzić będziemy jutro, 1 stycznia. Msze święte sprawować będziemy w porządku niedzielnym, nie będzie jedynie Eucharystii o 17:00 w dolnym kościele.

3.Najbliższa Msza święta dla młodzieży, w dolnym kościele, będzie sprawowana w niedzielę, 7 stycznia.

4. Dzieciom, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej przypominamy o Mszy Świętej w niedzielę o 11:30. W styczniu odbędzie się półgodzinna katecheza dla tych dzieci bezpośrednio po Mszy świętej.

5. Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli tzw. „Święto Trzech Króli” świętować będziemy w najbliższą sobotę, 6 stycznia. Msze święte o 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:30. Sobotnia Eucharystia o 18:30 nie będzie Liturgią niedzielną.

6. Orszak Trzech Króli ulicami Gdyni wyruszy sprzed kościoła Najświętszej Marii Panny o w sobotę godz. 12:15.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele, w tym tygodniu, odbędzie się od wtorku do piątku.

8. W związku z pobytem w naszej parafii o. Bernarda i o. Brunona mamy możliwość przyjęcia dodatkowych intencji mszalnych na Eucharystię o godz. 8:00 w miesiącu styczniu. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

9. Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca odbędzie się w sobotę, 6 stycznia o godz. 15:00 w domu parafialnym.

10. Wspólnoty Neokatechumnelane spotykają się na Eucharystii w tym tygodniu: w piątek i sobotę o 19:30 w dolnym kościele. Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w tych Liturgiach, to  może dołączyć.

11.  Są jeszcze wolne miejsca na wczaso-rekolekcje w górach w Gliczarowie dla młodzieży gimnazjalo-licealnej „Narty z Jezusem” – niezależnie od umiejętności narciarskich. Termin 2-10 luty – szczegóły u ks. Wojciecha dziś po Mszach Świętych.

12.  Szczegółowy plan Kolędy, do 9 stycznia, wywieszony jest w gablotach i umieszczony jest na stronie internetowej.

13. Kolekta, w dniu 1 stycznia, przeznaczona jest na sfinansowanie ogrzewania kościoła i domu parafialnego.

 

 

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Regina Wyder, lat 74; + Henryk Wilk, lat 87;