1. Spotkanie na temat żydowskiego Święta Chanuka – Święta Światła,  i tego jaki związek ma z nim chrześcijańskie Boże Narodzenie, odbędzie się w poniedziałek o 18:00 w salinr 10, w domu parafialnym.

2. Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar spotyka się w poniedziałek o 18:00 w domu parafialnym, w sali nr 10.

3. Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego we wtorek, 21 listopada o 15:30 w domu parafialnym.

4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się we wtorek o godz. 16:30 w domu parafialnym, w sali nr 8.

5. Wspólnota SNE Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o 19:15 w dolnym kościele.

6. Zapraszamy wszystkich seniorów na spotkanie w najbliższą środę o 9:00 w kawiarence domu parafialnego. Spotkanie poprowadzi ks. proboszcz Jacek na temat: „Dziesięć rad na długi dystans”.

7. Spotkanie Trójmiejskiej Formacji Uwielbienia odbędzie się w piątek o 19:30 w kaplicy starej plebanii.

8. Uczestnicy Kursu Alfa wyjeżdżają, 24 listopada, na tzw. Weekend Alfa. Prosimy o modlitwę o obfite owoce działania Ducha Świętego w czasie tych rekolekcji.

9. Rycerze Kolumba zapraszają chętnych mężczyzn na spotkanie regionalne w niedzielę, 26 listopada. Konferencja i adoracja o 17:15 w sali nr 10, w naszym domu parafialnym; następnie Eucharystia o 18:30 w kościele. Konferencje wygłosi ks. Krystian Wilczyński.

10. Już dzisiaj zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Adam Szustak w dniach od 3 do 6 grudnia. Plan rekolekcji jest już na plakatach i na stronie internetowej.

11. „Zupa Chylońska” to akcja, cosobotniego posiłku z ubogimi i samotnymi. Rozpoczniemy ją w sobotę, 9 grudnia. Dziękujemy grupie około 40 osób, które chcą się zaangażować tę sprawę. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć to dzieło, prosimy o kontakt  z biurem parafialnym.

12.Biuro Radia Maryja z ulicy Portowej organizuje pielgrzymkę na rocznicę powstania radia. Zapisy odbywają się również w naszym biurze parafialnym. Wyjazd w sobotę, 2 grudnia o godz. 7:00 spod kościoła od strony ulicy Młyńskiej. Koszt: 55 zł.

13. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tace na rzecz renowacji i wymiany ławek. W minionych dniach zostało wstawionych nowych dziewięć ławek. Ponawiamy też prośbę o niestawianie butów na klęcznikach nowych ławek.

14. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Gdańskie Seminarium Duchowne, a kwesta – na wyjazd młodych na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

W minionych dniach zmarli:

+ Agata Charazińska, lat 52; + Ewa Jasińska, lat 63; + Roman Richert, lat 58.