1. Nabożeństwa różańcowe sprawujemy w październiku codziennie o 17:45, a dzieci zapraszamy w: poniedziałek, środę i piątek na 17:00.

2. Trwają katechezy neokatechumenalne w dolnym kościele. Szczególnie zapraszamy w tym tygodniu w poniedziałek i czwartek o 19:15, będzie głoszony Kerygmat – Dobra Nowina o Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym. Słowo, które ma moc przemienić życie człowieka, wlać w jego serce nadzieję i radość. Jest to wydarzenie szczególne dla naszej wiary, tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa.

3. Już wkrótce rozpocznie się Kurs Alpha. Zapraszamy na pierwsze spotkanie w poniedziałek, 9 października. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rodziców kandydatów do bierzmowania. Zapisy pod numerem telefonu: 574607069. Wstęp wolny.

4. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie we wtorek, 3 października na godz. 19:30 do sali nr 10 w domu parafialnym.

5. Poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świetej w niedzielę, 8 października podczas Mszy o 11:30.

6. W czwartek zapraszamy na całodzienną modlitwę za kapłanów, osoby konsekrowane i kleryków. W minionych dniach dwóch naszych parafian rozpoczęło drugi rok studiów w Gdańskim Seminarium Duchownym. Módlmy się za nich.

7. W piątek okazja do spowiedzi świętej przed poranną Mszą świętą oraz od 16:30 do 18:30.

8. Dzieci wraz z rodzicami, w pierwszy piątek miesiąca, zapraszamy na 17:00 na różaniec z obrzędem Komunii Świętej.

9. Modlitwa osób zaangażowanych w dzieło Duchowej Adopcji odbędzie się w piątek o 17:45 w górnym kościele, podczas modlitwy różańcowej

10. Święto patronalne Żywego Różańca obchodzić będziemy w sobotę, 7 października. Członków Żywego Różańca i wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło zapraszamy tego dnia na Mszę świętą o 8:00 i różaniec o 8:40 w dolnym kościele.

11. Pielgrzymi udający się do Ziemi Świętej spotykają się w niedzielę, 8 października o 24:00 pod kościołem.

12. Dwudziestoczterogodzinne muzyczne uwielbienie rozpocznie się w sobotę, 7 października o 12:00. Przez 24 godziny będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwę poprowadzi wiele różnych grup, zespołów i diakonii z Archidiecezji Gdańskiej. Plan będzie wywieszony wkrótce w gablocie, w przedsionku do dolnego kościoła. Na rozpoczęcie każdej godziny modlitwy będziemy odmawiać dziesiątkę różańca i w ten sposób nasza parafia włączy się w akcję „Różaniec do granic”.

13. Zbliżający się Dzień Papieski w Polsce odbywać się będzie 8 października. Centralne uroczystości w Gdyni rozpoczną się o 16:30 u stóp Gdyńskich Krzyży, nieopodal Urzędu Miasta, następnie wyruszy procesja różańcowa w stronę Gdyńskiej Kolegiaty.

14. Spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w poniedziałek, 2 października o 19:15 w piwnicy starej plebanii.

15. Wspólnota SNE Magnificat zaprasza na Msze święta we wtorek na 19:15 do dolnego kościoła.

16. Dzieci z podstawówki zapraszamy na spotkanie nowej grupy – Wspólnoty Dziecięcej w sobotę o 10:00 do sali nr 8 w domu parafialnym.

17. Kwesta na wsparcie dla dzieci ze świetlicy i młodzieży z Klubu,  jak również na działalność PZ Caritas odbędzie się dzisiaj po Mszy świętej. Przed kościołem można też kupić kalendarz, który jest cegiełką na rzecz Hospicjum Gdyńskiego.

18. Ogłoszenie Rady Dzielnicy. W dniach od 18 września do 2 października na stronie www.bo.gdynia.pl można zagłosować w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Spośród projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę, zachęcamy do głosowania na projekt „Aktywna Chylonia”, który zakłada budowę bieżni lekkoatletycznej i skoczni wokół boiska przy Szkole Podstawowej nr 10. Obiekt będzie dostępny dla każdego mieszkańca Gdyni.

Dzielnica, która uzyska najwyższą frekwencję w głosowaniu może zrealizować 2 najwyżej ocenione przez mieszkańców projekty.

Spośród parafian w minionych dniach zmarł:

+ Sergiusz Łapot, lat 79;