1. Uroczystość Św. Józefa obchodzić będziemy w poniedziałek, 20 marca. Msze święte o 8:00 i 18:30.

2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego świętować będziemy w sobotę, 25 marca. Msza świeta o godz. 8:00. Tego dnia obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego podczas porannej Eucharystii.

3. Nabożeństwa pasyjne sprawujemy w następującym porządku:

a. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki:

– dla wszystkich wiernych o 8:30 i 17:45,

– dla dzieci o 17:00,

– dla młodzieży i wszystkich, którzy nie zdążą wcześniej o 19:30 w dolnym kościele.

b. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 17:00.

4. Jutrznię sprawujemy od poniedziałku do piątku o 5:30 w sali nr 10, w domu parafialnym.

5. Spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar odbędzie się w poniedziałek. Msza święta o 18:30, a następnie spotkanie w piwnicach starej plebanii.

6. Apostolat Maryjny zapraszamy na spotkanie we wtorek, 21 marca o godz. 9:30 do domu parafialnego sala nr 8.

7. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w najbliższą środę o 9:00. Zapraszamy na wykład i dyskusję, którą poprowadzi ks. Proboszcz. Temat spotkania: „Żyć owocnie. Starzeć się wdzięcznie”.

8. Czciciele Miłosierdzia Bożego spotykają się w piątek, 24 marca o godz. 15:30 w kawiarence domu parafialnego

9. Za tydzień będziemy gościli ks. Petera Hockena, cenionego teologa. Spotkanie z nim i innymi zaproszonymi gośćmi odbędzie się w sobotę we Gdańsku-Wrzeszczu pod hasłem „Izrael – pierwsza miłość Boga” i w niedzielę, 26 marca w Chyloni pod hasłem „Kościół za czasów papieża Franciszka”. Szczegóły na plakatach.

10. Zapraszamy na kolejną całonocną adorację z 25 na 26 marca, która rozpocznie się w sobotę o 21:30.

11. W przyszły weekend, z soboty na niedzielę, przestawiamy zegarki o godzinę do przodu.

12. Organizujemy w naszej parafii 7 dniową pielgrzymkę do Wilna w dniach 08-14 lipca. W planie między innymi Sokółka, Grabarka, Wigry oraz Kruszyniany. Koszt: 850 zł. Zapisy w biurze parafialnym. W związku z rezerwacją noclegów prosimy o szybkie zapisy i zaliczkę 200 zł.

13. Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenie Św. Mikołaja Biskupa. Tym, którzy będą to chcieli uczynić służymy pomocą w wypełnianiu deklaracji PIT w każdy czwartek w biurze parafialnym.

14. Rekolekcje „Życie w Duchu Świętym”, prowadzone przez wspólnotę Dzieje 2, odbędą się w piwnicy starej plebanii w dniach 31.03 – 02.04. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

15. Kurs Nowe Życie odbędzie się w naszej parafii, w dniach 28-30 kwietnia. Zapraszamy do uczestnictwa osoby, które chciałby doświadczyć tego, że krok wiary daje nowe spojrzenie. Zapisy na Kurs Nowe Życie w biurze parafialnym.

16. Dyrektor Gimnazjum nr 4 w Gdyni informuje, że powstaje nowa Szkoła Podstawowa nr 52 w budynku obecnego Gimnazjum nr 4 w Gdyni, ul. Okrzei 6, w związku z tworzeniem w roku szkolnym 2017/2018 oddziału przedszkolnego (zerówki), klas I i klas IV, zaprasza serdecznie na zajęcia dla 6 i 7 latków oraz dla 10 latków odbywające się w soboty w godzinach od 10.00 do 12.00. Zapraszamy też na stronę internetową: www.sp52gdynia.eu

W minionych dniach zmarli:

 + Wioleta Wnorowska, lat 67;

+ Franciszek Narloch, lat 83.