1. Nabożeństwa pasyjne sprawujemy w następującym porządku:

a. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki:

– dla wszystkich wiernych o 8:30 i 17:45,

– dla dzieci o 17:00,

– dla młodzieży i wszystkich, którzy nie zdążą wcześniej o 19:30 w dolnym kościele.

 b. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 17:00.

2.  Jutrznię sprawujemy od poniedziałku do piątku o 5:30 w sali nr 10, w domu parafialnym.

3. Zapraszamy na modlitwę uwielbienia,  prowadzoną przez małżeństwo muzyków, dzisiaj na godz. 20:00 do dolnego kościoła.

4. Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji Magnificat zaprasza na Eucharystię we wtorek o 19:15 w dolnym kościele.

5. Spotkanie zelatorów Róż Żywego Różańca odbędzie się w czwartek, 16 marca o 16:30 w kawiarence.

6. Próba Diakonii Muzycznej  Św. Mikołaja odbędzie się  w sobotę o 16:45 w domu parafialnym.

7. Wizytację ks. biskupa Wiesława Szlachetki wraz z Bierzmowaniem przeżywać będziemy w niedzielę, 19 marca. Poszczególne grupy będą zdawały relację ze swojej działalności poprzez przekazanie w procesji z darami ofiarnymi pisemnego sprawozdania z okresu 5 lat. Zaprezentujemy się w następującym porządku:

a. Podczas Mszy św. o 8:00: Żywy Różaniec, Czciciele Miłosierdzia Bożego, Apostolat Maryjny, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św., Semper Fidelis i Parafialna Rada Duszpasterska.

b. Podczas Mszy św. o 10:00: Wspólnota SNE Magnificat, Stow. Św. Mikołaja Biskupa (w tym m.in. Klub Seniora), Chór Parafialny, Diakonia Muzyczna Św. Mikołaja, Wspólnota Chrystus Powróci, Redakcja Czasopisma Mikołaj, Wspólnota Sychar, Różaniec Rodziców, Trójmiejska Formacja Uwielbienia, Słudzy Ewangelii Miłosierdzia Bożego, Pustynia Miast, Parafialny Zespół Caritas, Dzieje II.

c. Podczas Mszy św. o 11:30: Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej, Schola Dziecięca, Liturgiczna Służba Ołtarza, Wspólnota Dziecięca, Kręgi Domowego Kościoła.

d. Wizytacja zakończy się Eucharystią o 13:00 podczas której ks. biskup udzieli sakramentu Bierzmowania. W związku z tym, 19 marca nie będzie Mszy św. o 17:00 w dolnym kościele.

8. Nowenna do Ducha Świętego dla kandydatów do Bierzmowania połączona z próbami odbywać się będzie od 13 do 18 marca po Mszy wieczornej w górnym kościele. Spowiedź Święta dla kandydatów do Bierzmowania, świadków i ich bliskich będzie w piątek od 17:00 do 18:30. Na próbę ze świadkami zapraszamy w sobotę, 18 marca na 19:30.

9. Msza święta z modlitwą o uproszenie zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana w przyszłą niedzielę, 19 marca o 18:30.

10. Długodystansową Drogę Krzyżową z Chyloni na Kalwarię Wejherowską odprawimy po raz piąty. Będzie to w sobotę, 8 kwietnia. Wymarsz o godz. 4:00. Zapisy w biurze parafialnym.

11. Za dwa tygodnie będziemy gościli ks. Petera Hockena, cenionego teologa. Spotkanie z nim i innymi zaproszonymi gośćmi odbędzie się w sobotę we Gdańsku-Wrzeszczu pod hasłem „Izrael – pierwsza miłość Boga” i w niedzielę, 26 marca w Chyloni pod hasłem „Kościół za czasów papieża Franciszka”. Szczegóły na plakatach.

12. Organizujemy w naszej parafii 7 dniową pielgrzymkę do Wilna w dniach 08-14 lipca.
W planie między innymi Sokółka, Grabarka, Wigry oraz Kruszyniany. Koszt: 850 zł. Zapisy w biurze parafialnym. W związku z rezerwacją noclegów prosimy o szybkie zapisy i zaliczkę 200 zł.

13. Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenie Św. Mikołaja Biskupa. Tym, którzy będą to chcieli uczynić służymy pomocą w wypełnianiu deklaracji PIT w każdy czwartek w biurze parafialnym.

14. Polecamy dzisiaj nowy numer czasopisma Mikołaj. Tym razem poświeciliśmy go tematowi: Nasza parafia z różnych perspektyw. Cena: 3 zł.

15. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na kolektę, które przeznaczmy na spłatę lutowych rachunków za ogrzewanie budynków parafialnych, które wyniosły 9900 zł. Za tydzień taca przeznaczona będzie na renowację ławek. W minionym tygodniu na ten cel wpłacono 650 zł. Do tej pory przekazaliśmy już na prace stolarskie 54 tysiące zł. Trwają prace nad pierwsza partią 17 nowych ławek.

16. Ofiary zbierane do puszek, dzisiaj po każdej Mszy Świętej, są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

W minionych dniach zmarli:

+ Krystyna Cieślak, lat 80;

+ Wiesław Selonke, lat 55;

+ Zygmunt Pulcyn, lat 73.