1. Nabożeństwa pasyjne sprawujemy w następującym porządku:

a. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki:

– dla wszystkich wiernych o 8:30 i 17:45,

– dla dzieci o 17:00,

– dla młodzieży i wszystkich, którzy nie zdążą wcześniej o 19:30 w dolnym kościele.

 b. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 17:00.

2. Jutrznię odprawiamy od poniedziałku do piątku o 5:30 w sali nr 10, w domu parafialnym.

3. Diakonia Muzyczna Św. Mikołaja przygotowuje muzykę na Triduum Paschalne. Najbliższa próba odbędzie się w sobotę o 16:45 w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkie osoby lubiące śpiewać i grać.

4. Maturzystów zapraszamy na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w sobotę, 11 marca. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Jana.

5. Droga Krzyżowa brzegiem morza z Oksywia do Babich Dołów zakończona Mszą św. organizowana przez Kościelną Służbę Mężczyzn „Semper Fidelis” odbędzie się w sobotę, 11 marca. Wymarsz o godz. 13:00 z pętli autobusu linii 152 przy ul. Dickmana na Oksywiu.

6. Zapraszamy na kolejną całonocną adorację z 11 na 12 marca, która rozpocznie się o 21:30 w sobotę.

7. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się 12 marca o 16:00 w kawiarence domu parafialnego.

8. Wizytację ks. biskupa Wiesława Szlachetki wraz z Bierzmowaniem przeżywać będziemy w niedzielę, 19 marca. Poszczególne grupy i wspólnoty będą zdawały relację ze swojej działalności poprzez przekazanie w procesji z darami ofiarnymi pisemnego sprawozdania z okresu 5 lat. Zaprezentujemy się w następującym porządku:

a. Podczas Mszy św. o 8:00: Żywy Różaniec, Czciciele Miłosierdzia Bożego, Apostolat Maryjny, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św., Semper Fidelis i Parafialna Rada Duszpasterska.

b. Podczas Mszy św. o 10:00: Wspólnota SNE Magnificat, Stowarzyszenie Św. Mikołaja Biskupa (w tym m.in. Klub Seniora), Chór Parafialny, Diakonia Muzyczna Św. Mikołaja, Wspólnota Chrystus Powróci, Redakcja Czasopisma Mikołaj, Wspólnota Sychar, Różaniec Rodziców, Trójmiejska Formacja Uwielbienia, Słudzy Ewangelii Miłosierdzia Bożego, Pustynia Miast, Parafialny Zespół Caritas, Dzieje II.

c. Podczas Mszy św. o 11:30: Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej, Schola Dziecięca, Liturgiczna Służba Ołtarza, Wspólnota Dziecięca, Kręgi Domowego Kościoła.

d. Wizytacja zakończy się Eucharystią o 13:00 podczas której ks. biskup udzieli sakramentu Bierzmowania. W związku z tym, 19 marca nie będzie Mszy św. o 17:00 w dolnym kościele.

9. Nowenna do Ducha Świętego dla kandydatów do Bierzmowania połączona z próbami odbywać się będzie od 13 do 18 marca po Mszy wieczornej w górnym kościele.

10. Organizujemy w naszej parafii 7 dniową pielgrzymkę do Wilna w dniach 08-14 lipca. W planie między innymi Sokółka, Grabarka, Wigry oraz Kruszyniany. Koszt: 850 zł. Zapisy w biurze parafialnym. W związku z rezerwacją noclegów prosimy o szybkie zapisy i zaliczkę 200 zł.

11. Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stow. Św. Mikołaja Biskupa. Tym, którzy będą to chcieli uczynić służymy pomocą w wypełnianiu deklaracji PIT w każdy czwartek w biurze parafialnym.

12. Dzisiaj można otrzymać Kalendarz Wielkopostny oraz skarbonkę na jałmużnę wielkopostną.

13. Polecamy dzisiaj nowy numer czasopisma Mikołaj. Tym razem poświeciliśmy go tematowi: Nasza parafia z różnych perspektyw. Cena: 3 zł.

14. Kwesta na wsparcie wychowanków Stowarzyszenia Św. Mikołaja i na działalność Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się dzisiaj po każdej Mszy świętej. Za tydzień taca remontowo-inwestycyjna, którą polecamy ofiarności wiernych. Zostanie ona przeznaczona na spłacenie lutowych rachunków za ogrzewanie budynków parafialnych.

W minionych dniach zmarli:

+ Krystyna Miszewska, lat 72;

+ Henryk Maciołek, lat 87; 

+ Władysław Żmijewski, lat 85.