1. Ze względu na ferie zimowe, następna Msza święta dla młodzieży w dolnym kościele, będzie sprawowana w niedzielę, 5 lutego. W okresie ferii młodzież zapraszamy na 18:30 do górnego kościoła.

2. Tydzień modlitw o jedność chrześcijan rozpocznie się jutro, 16 stycznia. Szczegółowy plan spotkań ekumenicznych podajemy w gablocie parafialnej.

3. Spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” odbędzie się w poniedziałek, 23 stycznia o 18:30.

4. Seniorów zapraszamy na herbatę i kawę do domu parafialnego po porannej Mszy Świętej w środę oraz na wykład Aleksandry Karasowskiej: „Rola babci i dziadka w rodzinie”.

5. Rekolekcje na temat życia prawdą o czasach ostatecznych, które poprowadzi Stanisława Iżyk-Dekowska, biblistka, ewangelizatorka z Torunia odbędą się w naszym dolnym kościele w dniach 21-22 stycznia. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w biurze parafialnym. Można się również zapisać wysyłając maila lub telefonicznie.

6. Biuro parafialne, w okresie ferii, a wiec od 16 do 27 stycznia, będzie czynne tylko w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 9:00 do 10:15.

7. Trwa wizyta duszpasterska – Kolęda. Całościowy plan podajemy w biuletynie, na stronie internetowej parafii i w gablotach. Serdecznie prosimy o przygotowanie Pisma Świętego, położenie go na stole obok krzyża i wody święconej oraz o odczytanie krótkiego, dowolnego tekstu.

8. Rozpoczęły się prace nad renowacją ławek w kościele. Kolekta na ten cel odbędzie się za tydzień, 22 stycznia. Koszt jednej,  nowej ławki wyniesie 2500zł, a renowacja jednej ławki nawet do 1500 zł. Składamy serdeczne podziękowanie za każde wsparcie tej inicjatywy.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Maria Więsek, lat 76;

+ Zofia Bianek, lat 70;

+ Alfred Treder, lat 76;

+ Edmund Noetzel, lat 83;

 + Wacław Hapka, lat 87.