1. Msze św. roratnie sprawujemy od poniedziałku do soboty o 6:45. Dzieci zapraszamy w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, a po Eucharystii Parafialny Zespół Caritas przygotowuje dla dzieci kakao w domu parafialnym.

2. Na sobotnie roraty o 6:45 zapraszamy młodzież i dorosłych. Kazanie poświęcone będzie Listowi Papieża Franciszka na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia.

3.Jeszcze w tym tygodniu trwa konkurs na własnoręcznie wykonany lampion. Rozstrzygnięcie konkursu w ostatnią niedzielę adwentu 18 grudnia na Mszy św. o 11:30.

4. Nieszpory z nabożeństwem światła sprawujemy w każdą sobotę Adwentu o 17:45.

5. Jutrznia, czyli poranna modlitwa Kościoła, od poniedziałku do piątku o 5:30 w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkich chętnych. Modlitwa trwa ok. 40 min.

6. Msza święta z modlitwą w intencji uzdrowienia będzie sprawowana w przyszłą niedzielę, 18 grudnia o 18:30.

7. Kurs ewangelizacyjny Alpha zakończy się w najbliższy poniedziałek. Wzięło w nim udział około 50 osób. Bardzo dziękujemy ekipie z naszej parafii, która włożyła wiele wysiłku, by przeprowadzić te dziesięciotygodniowe rekolekcje.

8. Zbiórka ministrantów i kandydatów w poniedziałek o godz. 15:00.

9. Wspólnota SNE Magnificat zaprasza na modlitwę uwielbienia w najbliższy wtorek o godz. 19:15 do dolnego kościoła.

10. Spotkanie opłatkowe XII Róży Męskiej oraz Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” odbędzie się w środę, 14 grudnia po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym. Zapraszamy gorąco na spotkanie również wszystkich Panów pragnących zapoznać się z działalnością naszych wspólnot lub chcących spędzić miło czas i połamać się opłatkiem z członkami wymienionych grup.

11. Spotkanie Zelatorów Róż Żywego Różańca w piątek, 16 grudnia o godz. 16:30 w Klubie Muzycznym budynku starej plebani.

12. Młodzież z Klubu Alternative serdecznie zaprasza na koncert podczas którego zaprezentują swoje talenty muzyczne. W programie utwory hiphopowe, beatbox oraz gospel w wykonaniu młodzieży przy współudziale muzyków z Trójmiasta. Koncert jest owocem całorocznej pracy, serdecznie zapraszamy w sobotę, 17 grudnia godz. 19:30 do górnego kościoła. 

13. Spotkanie opłatkowe Czcicieli Miłosierdzia Bożego w niedzielę, 18 grudnia o godz. 16:00 w domu parafialnym.

14. Dzieci z Przedszkola przy ul. Zamenhofa przygotowały Jasełka Bożonarodzeniowe, które zostaną wystawione w dolnym kościele, w przyszłą niedzielę, 18 grudnia po Mszy św. o 11:30.

15. Siostry Misjonarki z naszej parafii zapraszają na weekend formacyjny do Swarzewa. Spotkanie potrwa od piątku wieczorem do niedzieli popołudnia. Ma na celu przybliżyć prawdy wiary widziane oczami misjonarzy. Będzie to czas poznania Boga, siebie i swojej misji. Chwila stanięcia w Prawdzie tuż przed Bożym Narodzeniem. Koszt wyjazdu z wyżywieniem: 80 zł od osoby. Po tym weekendzie, będzie możliwość dołączenia się do już trwającego warsztatu misyjno-ewangelizacyjnego który Siostry prowadzą w Chyloni w każdą niedzielę od 17:00-20:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którym na słowo „misja” serce zaczyna bić szybciej. Zapisy i dalsze informacja u Sióstr pod numerem telefonu: 505-097-094.

16. Już dzisiaj zapraszamy osoby samotne na wieczerzę wigilijną, 24 grudnia na 18:00 do domu parafialnego.

17. Przed kościołem można dzisiaj nabyć książki religijne, świece Caritas i nowy numer czasopisma Mikołaj.

18. Dary dla osób potrzebujących można składać do pojemnika wystawionego przy chrzcielnicy. Szczególnie prosimy o niepsującą się żywność.

19. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na dzisiejszą tacę przeznaczoną na cele remontowo-inwestycyjne.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Adolf Złoch, lat 82;

+ Stefan Wysocki, lat 66.