1.  Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana dokonamy dzisiaj po każdej Mszy świętej.

2. Wszystkich, którzy chcieliby tworzyć Diakonię Muzyczną Św. Mikołaja zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzisiaj, 20 listopada o 17:00 na plebanii.

3. Adwent rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Już dzisiaj pragniemy zaprosić wszystkich na rekolekcje adwentowe w dniach od 4 do 6 grudnia, które poprowadzi ks. Andrzej Przybylski z diecezji częstochowskiej.

4. Zapraszamy na kolejną całonocną adorację z soboty na niedzielę, z 26 na 27 listopada. Rozpoczęcie w sobotę o 21:30. Serdecznie prosimy o wpisywanie się na listę adoracyjną.

5. Spotkanie dla Róż Różańcowych Rodziców odbędzie się w poniedziałek, 21 listopada. Msza św. o 18:30, a następnie spotkanie w sali nr 10, w domu parafialnym. Z radością zawiadamiamy, iż powstała czwarta róża różańcowa rodziców pod patronatem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

6. Apostolat Maryjny spotyka się we wtorek o 9:30 w domu parafialnym w sali nr 8, natomiast Msza św. w ich intencji będzie sprawowana w niedzielę, 27 listopada o 18:30. Po Eucharystii będzie można otrzymać Cudowny Medalik.

7. Święcenie ikon z pracowni „Bardzo Proszę”, działającej w naszej parafii, odbędzie się w niedzielę, 4 grudnia podczas Mszy św. o godz. 10:00. Wszystkich zainteresowanych tematem tworzenia ikon zapraszamy na wykład w czwartek, 1 grudnia na godz. 19:15 do sali nr 11 w domu parafialnym. Można też dołączyć do trwających warsztatów i samemu napisać ikonę.

8. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w piątek, 25 listopada o godz. 19:30 w sali nr 10. Prosimy o przyniesienie metryk chrztu dzieci. 

9. Stowarzyszenie św. Mikołaja Biskupa zaprasza dzieci w wieku szkolnym na Bal Mikołajkowy, który odbędzie się w sobotę, 3 grudnia w godz. od 16:00 do 18:00 w domu parafialnym w sali nr 10. Zapisy w biurze stowarzyszenia w domu parafialny (domofon 1) do 30 listopada (biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00). Koszt: 10 zł. Więcej informacji na plakacie.

10. Zapraszamy na warsztaty „Zaproszeni do tańca”, które odbędą się 3 grudnia w godz. od 10:00 do 14:30 w domu parafialnym. W programie katechezy przygotowawcze i warsztaty taneczne. Opłata 10 zł. Zapisy w biurze parafialnym lub mailowo. Szczegóły na stronie internetowej. 

11. Siostry Betlejemitki zapraszają do swojego klasztoru w Grabowcu, gdzie w sobotę, 26 listopada w godz. od 9:00 do 19:00, będzie można kupić wyroby rzemiosła, świece, płaskorzeźby, różańce oraz świąteczne wypieki i syropy.

12. Z inicjatywy Czcicieli Bożego Miłosierdzia zostanie założony fundusz, poprzez który chcemy zbierać pieniądze na wyjazd młodych z naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży w Panamie, w 2019 roku. Pierwsza kwesta odbędzie się w przyszłą niedzielę, 27 listopada.

13. Ze względu na ogrzewanie kościoła serdecznie prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.

14. Kalendarze na rok 2017 przygotowane przez Gdańskie Seminarium Duchowne będzie można nabyć w zakrystii po każdej Mszy św. 

W minionych dniach zmarli:

+ Honorata Mikulicz, lat 78; + Zofia Miślińska, lat 83; + Anna Bemowska, lat 63;

+ Mirosława Małkowska, lat 58; + Hubert Sokołowski, lat 85; + Leszek Sady, lat 58;