1. Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana dokonają uroczyście biskupi polscy w sobotę, 19 listopada w Łagiewnikach, na zakończenie obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Natomiast w przyszłą niedzielę, 20 listopada, w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, aktu tego dokonamy również w naszej parafii podczas każdej Mszy św. Szczególnie uroczyście chcemy to uczynić podczas wieczornej Eucharystii z modlitwą w intencji uzdrowienia duszy i ciała o 18:30. 

2.Kolejne spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” odbędzie się w poniedziałek, 28 listopada o 18:30 w kościele. Uroczyste otwarcie naszego gdyńskiego ogniska „Sychar” będzie 10 grudnia, w sobotę o 10:00 z udziałem Krajowego Duszpasterza tego ruchu i przedstawicieli z całej Polski.

3. Wszystkich, którzy chcieliby tworzyć Diakonię Muzyczną Św. Mikołaja, pod nowym kierownictwem Emilii Litwin-Watkowskiej, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę, 20 listopada o 17:00 na plebanię.

4. Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji Magnificat zaprasza na Msze św. we wtorek na 19:15 do dolnego kościoła.

5. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów w sobotę, 19 listopada.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na dzisiejszą kolektę remontowo-inwestycyjną. Nadal prosimy o pomoc w finasowaniu prac w pomieszczeniach klubu młodzieżowego, w starej plebani. Uroczyste poświecenie nowych pomieszczeń odbędzie podczas odpustu, 6 grudnia. W najbliższym tygodniu zostaną wymienione również kolejne drzwi w górnej zakrystii i zakrystii ministranckiej.

7. Dobiega końca Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Rok pełen wielkich wydarzeń. ŚDM to chyba największe wydarzenie, bo połączone z wizytą Papieża Franciszka w naszej ojczyźnie. Również my, w naszej parafii gościliśmy młodzież z 21 krajów. W tych przygotowaniach brała udział nasza młodzież, która poświęciła wiele czasu, aby te spotkania pozostawiły w nas piękne wspomnienia. Następne ŚDM odbędą się w Panamie. Pragniemy wspomóc naszą młodzież, która reprezentowałaby naszą ojczyznę na ŚDM. Chcemy utworzyć fundusz na wsparcie ich wyjazdu do Panamy, prosimy tylko o złotówkę miesięcznie. Zbiórki do puszek odbywać się będą w każdą ostatnią niedzielę miesiąca po każdej Mszy św. (Czciciele Miłosierdzia Bożego).

W minionych dniach zmarli:

+ Janina Kraśniak, lat 86;

+ Władysława Chełmińska, lat 62;

+ Brygida Paciorek, lat 83;

+ Piotr Leman, lat 49;

+ Rafał Capała, lat 30.