1. Dzisiaj, 16 października, podczas kwesty przed kościołem będzie można wesprzeć materialnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli żywy pomnik św. Jana Pawła II.

2. Trwają katechezy neokatechumenalne w dolnym kościele. Zapraszamy w tym tygodniu w poniedziałek i czwartek o 19:15.

3.  Siostry Misjonarki organizują warsztaty misyjno-ewangelizacyjne. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, 18 października o 18:00 w domu sióstr, w starej plebani.

4. Spotkanie formacyjne wspólnoty młodzieżowej „Pustynia Miast” odbędzie się w poniedziałek o godz. 19:15 na starej plebani. Zapraszamy także nowe osoby, które chciałyby dołączyć do grupy.

5. Spotkanie Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” odbędzie się w środę, 19 października po Mszy św. wieczornej w bibliotece domu parafialnego. Zapraszamy na spotkanie również nowe osoby.

6. Wszystkich seniorów zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora w środę o 9:00 do domu parafialnego.

7. Zapraszamy na drugą edycję kursu dla małżeństw. Kurs przeznaczony jest dla wszystkich par, które pragną się rozwijać, wzrastać, usprawnić komunikację oraz wnieść świeży powiew do swojego związku. Spotkania w formie randek połączonych z warsztatami będą odbywały się we wtorki o godz. 19:00 w siedzibie Fundacji Adaptacja przy ul. Chylońskiej 217. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 18 października. Zapisy u Justyny Zorn: mailowo justyna.zorn@gmail.com lub telefonicznie 884 141 053.

8. Trójmiejski chór gospel „No Saints” zaśpiewa podczas Mszy św. w niedziele, 23 października o 18:30. Po Eucharystii zapraszamy na koncert choru.

9. W dniu dzisiejszym po Mszy św. wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni będą rozprowadzać kalendarze hospicyjne na 2017 r.

10. W koszyku przy Chrzcielnicy oraz w zakrystii wyłożone są kartki na „Wypominki za zmarłych”. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych składamy w biurze parafialnym. Za zmarłych będziemy się modlili w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, tzn. od 2 do 8 listopada od 17:00 do 18:30. W niedzielę, 6 listopada wypominki od 9:30 do 10:00. Msza św. za zmarłych wymienionych w wypominkach każdego dnia oktawy o 18:30, a w niedzielę o 10:00.

11. Serdecznie prosimy mężczyzn o pomoc w otwieraniu drzwi po Mszy św., następnie przytrzymaniu ich w razie silnego wiatru i zamknięciu po wyjściu wiernych z kościoła. Zachęcamy, by był to stały zwyczaj. Przypominany, że osoby przystępujące do Komunii św. w środkowej nawie odchodzą od Komunii św. na zewnątrz.

W minionych dniach zmarli:

+ Inge Eckart, lat 73; + Anna Szulc, lat 90;

+ Barbara Staniszewska, lat 73; + Feliksa Grzesik, lat 98

+ Henryk Gruźlewski, lat 75; + Janusz Strękowski, lat 81.