1. Dzisiaj obchodzimy XVI Dzień Papieski w Polsce pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Centralne uroczystości w Gdyni rozpoczną się o 16:30 u stóp Gdyńskich Krzyży, nieopodal Urzędu Miasta, następnie wyruszy procesja różańcowa w stronę Gdyńskiej Kolegiaty.

2.  W przyszłą niedzielę, 16 października, podczas kwesty przed kościołem będziemy mogli wesprzeć materialnie jedno z ważnych dzieł, od lat nazywane żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomaga duchowo i materialnie ponad dwu tysiącom młodych, zdolnych ludzi z całej Polski.

3. Rekolekcje zatytułowane „Od przemocy do życia w obfitości” odbędą się w naszej parafii w przyszły weekend. Spotkania w piątek i sobotę o 19:15, a w niedzielę o 18:30. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Adamski i Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar”.

4. Msza św. w intencji uzdrowienia duszy i ciała będzie sprawowana w przyszła niedzielę, 16 października o 18:30.

5. Trwają katechezy neokatechumenalne w dolnym kościele. Szczególnie zapraszamy w tym tygodniu w poniedziałek i czwartek o 19:15.

6. Siostry Misjonarki organizują warsztaty misyjno-ewangelizacyjne. Spotkanie informacyjne odbędzie się 11 października,  natomiast warsztat ruszy we wtorek, 18 października. Warsztaty będą trwały cały rok szkolny. Spotkania w każdy wtorek 18:00-20:00 w domu Sióstr Misjonarek, w starej plebanii.

7. Seniorów zapraszamy na gimnastykę we wtorki na godz. 13:00 do sali nr 10.

8. Spotkanie formacyjno-modlitewne dla muzyków wspólnoty Trójmiejska Formacja Uwielbienia w środę o 19:30 w domu sióstr naprzeciwko plebani.

9. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 10.00 w górnym kościele.

10. Dzień skupienia parafialnych wspólnot Żywego Różańca odbędzie się w sobotę, 15 października w kościele pw. św. Józefa w Gdańsku (księża oblaci) w godz. od 10:00 do 13:00.

11. Małżeństwa, które chciałyby włączyć się do wspólnoty małżeństw Domowego Kościoła proszone są o kontakt z ks. Janem.

12. Dzisiaj po Mszy św. kwesta na wsparcie działalności misyjnej s. Barbary Radzimińskiej, misjonarki z Argentyny.

13. „Bóg zapłać” za każdą złotówkę złożoną na dzisiejszą kolektę remontowo-inwestycyjną przeznaczoną na prace wykończeniowe w piwnicach starej plebanii, gdzie powstaje studio nagrań, sala spotkań, kuchnia, szatnia i toaleta.

14. Zapraszamy na drugą edycję kursu dla małżeństw. Kurs przeznaczony jest dla wszystkich par, które pragną się rozwijać, wzrastać, usprawnić komunikację oraz wnieść świeży powiew do swojego związku. Spotkania w formie randek połączonych z warsztatami będą odbywały się we wtorki o godz. 19.00 w siedzibie Fundacji Adaptacja przy ul. Chylońskiej 217. Pierwsze spotkanie odbędzie się 18.10.2016. Zapisy u Justyny Zorn: mailowo justyna.zorn@gmail.com lub telefonicznie 884141053

W minionych dniach zmarli:

+ Zuzanna Stokarska, lat 72;

+ Jerzy Stenka, lat 76.