1. Modlitwa różańcowa odbywać się będzie w październiku w następującym porządku:

a. dla wszystkich wiernych codziennie na 17.45.

     b. dla dzieci zaś: w poniedziałek, środę i piątek na 17.00

2. Trwają katechezy neokatechumenalne w poniedziałek i czwartek o 19:15, w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy. Można jeszcze dołączyć.

3. Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed wspomnieniem św. s. Faustyny rozpoczniemy w poniedziałek, 26 września. W dni powszednie o 15:00 w dolnym kościele, a w niedzielę o 9:30 przed Mszą św.

4.  Spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika, czyli Apostolatu Maryjnego odbędzie się w najbliższy wtorek, 27 września o 16:30 w bibliotece.

5. Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji Magnificat zaprasza na spotkanie we wtorek na 19:15 do dolnego kościoła.

6. Trójmiejska Formacja Uwielbienia zaprasza wszystkich muzyków profesjonalistów i amatorów na spotkanie modlitewno-formacyjne, które odbędzie się w środę o 19:30 w domu sióstr naprzeciwko plebani.

7. Klub Seniora ogłasza, że zostało jeszcze 10 wolnych miejsc na wyjazd do Gietrzwałdu w środę, 28 września o godz. 8:30. Koszt 45 zł z obiadem. Zapisy w biurze stowarzyszenia św. Mikołaja do wtorku.

8. Ks. Zbigniew odwiedzi chorych w najbliższą sobotę, natomiast ks. Jan odwiedzi swoich chorych w sobotę, 8 października.

9. Spotkanie Żywego Różańca w sobotę o 8:00.

10. Przypominamy, że Ks. Arcybiskup Metropolita Gdański zaprasza na Gdańskie Dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży, któremu przewodniczył będzie specjalny gość z Watykanu – Ks. Kardynał Zenon Grocholewski. Uroczysta Msza Święta sprawowana będzie w sobotę, 1 października o godz. 12:00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

11. Zachęcamy wszystkich do podzielenia się własnymi doświadczeniami ze Światowych Dni Młodzieży. Teksty można przesyłać na adres redakcji: redakcjamikolaja@o2.pl lub przynosić do biura parafialnego. Zostaną one wykorzystane, po decyzji redakcji, w najnowszym numerze naszego czasopisma „Mikołaj”.

W minionych dniach zmarli:

+ Aleksander Sawski, lat 94; + Elżbieta Rosman, lat 73.