1. Zachęcamy wszystkich do podzielenia się własnymi doświadczeniami ze Światowych Dni Młodzieży. Teksty można przesyłać na adres redakcji: redakcjamikolaja@o2.pl lub przynosić do biura parafialnego. Zostaną one wykorzystane, po decyzji redakcji, w najnowszym numerze naszego czasopisma „Mikołaj”.

2. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w najbliższy piątek o 19:30 w sali nr 10, w domu parafialnym.

3. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów w sobotę, 24 września o godz. 10.00 w górnym kościele.

4. Wszystkich seniorów, którzy kiedyś byli harcerzami lub harcerkami zapraszamy na Mszę św. w sobotę, 24 września na godz. 11:00, po Eucharystii będzie agapa w domu parafialnym.

5. Zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu z soboty na niedzielę (z 24 na 25 września). Aby adoracja się odbyła na każdą godzinę powinny zapisać się przynajmniej dwie osoby. Prosimy o zapisywanie się na listę adoracyjną wyłożoną w przedsionku do dolnego kościoła.

6. Trwają katechezy neokatechumenalne w poniedziałek i czwartek o 19:15, w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy. Można jeszcze dołączyć.

7. Klub Młodzieżowy Alternative zaprasza młodzież gimnazjalną i licealną na niezwykłe zajęcia teatralne z wykorzystaniem nowoczesnych form m.in. światło-cienia, multimedialnych efektów specjalnych. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godzinach 18:00 – 20:00 w Stowarzyszeniu Świętego Mikołaja Biskupa sala nr 9. Zajęcia są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie w gablotce.

8. Ks. Arcybiskup Metropolita Gdański zaprasza na Gdańskie Dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży, któremu przewodniczył będzie specjalny gość z Watykanu – Ks. Kardynał Zenon Grocholewski. Uroczysta Msza Święta sprawowana będzie w sobotę, 1 października o godz. 12:00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

9. Zbliża się koniec remontu piwnic starej plebani. Wkrótce będzie można zobaczyć efekty wielomiesięcznych prac. Ktokolwiek chciałby wesprzeć finansowo te prace, prosimy o kontakt z biurem parafialnym lub z którymś z księży.

10. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.

11. Zapraszamy do głosowania na projekty gdyńskiego budżetu obywatelskiego. W ramach programu „Przyjazna Dzielnica” prosimy o poparcie projektu „ Żyj pełnią życia w Chyloni” autorstwa Stowarzyszenia św. Mikołaja i Biblioteki Miejskiej filia nr 12, natomiast w budżecie proponujemy poparcie projektu nr 2, który dotyczy modernizacji boiska szkolnego.

W minionych dniach zmarli:

+ Władysława Puz + 89; + Mirosław Bach, lat 77.