1.  Święto Narodzenia NMP obchodzić będziemy w czwartek, 8 września. Msze św. o 7:00, 8:00 i 18:30.

2. Od dzisiaj niedzielna Msza św. w dolnym kościele sprawowana jest o 17:00.

3. Wyjazd autokarowej pielgrzymki do Swarzewa będzie we wtorek, 6 września o 8:00. Pielgrzymka do Chełmna i Chełmży wyjeżdża w sobotę, 10 września o godz. 8:30.

4. Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Św. zapraszamy na Mszę św. w niedzielę o 11:30. Odpowiedzialnym za przygotowanie do pierwszej Komunii św. jest ks. Zbigniew Lorkowski.

5. Kandydatów do Bierzmowania prosimy o przychodzenie na Mszę św. w niedzielę o 17:00 do dolnego kościoła. Odpowiedzialnym za przygotowanie do Bierzmowania jest ks. Jan Minkiewicz.

6. Spotkania w tym tygodniu:

a. Wspólnota SNE Magnificat zaprasza na Mszę św. we wtorek o 19:15 do dolnego kościoła,

b. Klub Seniora spotyka się w środę na Mszy św. o 8:00, a następnie, pierwsze po wakacjach, spotkanie w domu parafialnym.

c. Zapraszamy na spotkania Grupy Wsparcia dla Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych. Najbliższe spotkanie odbędzie poniedziałek, 5 września 2016 r. o 19:00 w budynku Fundacji Adaptacja przy ul. Chylońskiej 217.

7. Dzieci w wieku szkolnym zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach Wspólnoty Dziecięcej. Spotkania odbywać się będą w soboty o godz. 11.00 w domu parafialnym. Pierwsze powakacyjne spotkanie 17 września.

8. Chorzy, których odwiedzał do tej pory ks. Tadeusz, zostali podzielni na trzy grupy i odwiedzać ich będą ks. Proboszcz, ks. Jan i ks. Zbigniew, o czym chorzy zostaną powiadomieni telefonicznie.

9. Zmiany w opiece duszpasterskiej: ks. Jan będzie opiekunem lektorów i powstającego, trzeciego Kręgu Domowego Kościoła; Ks. Zbigniew będzie duszpasterzem Czcicieli Miłosierdzia Bożego, ks. Proboszcz: Klubu Seniora, Apostolatu Maryjnego, Ośrodka Rehabilitacji, Edukacji i Rozwoju przy ul. Opata Hackiego. Pozostałe wspólnoty i duszpasterstwa będą funkcjonować w dotychczasowym porządku.

10. Już dzisiaj zapraszamy na wydarzenia parafialne tegorocznej jesieni:

a. Katechezy neokatechumenalne od 12 września (w poniedziałki i czwartki o 19:15 w dolnym kościele),

b. Kurs Alpha od 10 października (poniedziałek) o 19:00 (nowa sala konferencyjna w domu parafialnym),   

c. Rekolekcje dla tych, którzy doświadczyli przemocy – 14-16 października – poprowadzi ks. Piotr Adamski z ekipą.

11. Kwesta na działalność charytatywną Parafialnego Zespołu Caritas i na wspomożenie dzieci i młodzieży ze Stow. Św. Mikołaja odbędzie się dzisiaj po Mszy św. Za tydzień polecamy ofiarności wiernych kolektę remontowo-inwestycyjną.

12. List Pasterski Episkopatu Polski z okazji VI Tygodnia Wychowania jest wyłożony przy wyjściu, obok chrzcielnicy. Można go też znaleźć tutaj: http://episkopat.pl/wychowanie-nasladowaniem-milosiernej-milosci-boga-list-pasterski-episkopatu-polski-z-okazji-vi-tygodnia-wychowania-11-17-wrzesnia-2016-r/

13. 9 września na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień FAS, czyli Światowy Dzień Płodowego Zespołu Alkoholowego. Badania prowadzone w naszym kraju wciąż dowodzą, że 33 procent ciężarnych kobiet pije alkohol. Picie alkoholu w okresie ciąży powoduje poważne, nieodwracalne uszkodzenia dziecka. W tym szczególnym okresie życia kobiety, nie ma bezpiecznej czy też nieszkodliwej dawki alkoholu dla nienarodzonego dziecka. Już kieliszek wina może być przyczyną poważnych uszkodzeń. Ciąża i alkohol nie idą w parze i nie grają w tym samym zespole! 

W minionych dniach zmarł:

 + Gerhard Brucki, lat 82.