1.  Msza św. na rozpoczęcie roku  szkolnego dla dzieci ze szkoły podstawowej, z poświęceniem tornistrów uczniów klasy pierwszej,  będzie sprawowana w niedzielę, 4 września o 11:30. Natomiast Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla gimnazjalistów i młodzieży szkół ponadgimnazjalnych będzie w niedzielę, 4 września o 17:00 w dolnym kościele.

2.   Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne od poniedziałku do środy od 9.00 do 10.00. W czwartek i piątek w zwyczajnych godzinach pracy. Sprawy związane z cmentarzem prosimy załatwiać we wrześniu.

3. Organizujemy pielgrzymkę do Chełmna i Chełmży. Wyjazd 10 września o godz. 8:30. Koszt 70 zł z obiadem. Zapisy w biurze parafialnym.

4.  Autokarowa pielgrzymka do Swarzewa na uroczystości odpustowe dla seniorów i ludzi chorych odbędzie się we wtorek, 6 września o 8.00. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 25 zł.

5.  Zapraszamy młodzież i nie tylko na Mszę św. niedzielną do dolnego kościoła o 17:00 od niedzieli, 4 września.   Nie będzie już Mszy św. o 10:30.

6.  Już dzisiaj zapraszamy na wydarzenia parafialne tegorocznej jesieni:

a. Katechezy neokatechumenalne od 12 września (w poniedziałki i czwartki o 19:15 w dolnym kościele),

b. Kurs dla ewangelizatorów prowadzony przez Wspólnotę  Dzieje 2 rozpocznie się 20 września o 18:30 w domu parafialnym.

b.  Kurs Alpha od 10 października (poniedziałek) o 19:00 (nowa sala konferencyjna w domu parafialnym),   

c. Rekolekcje dla tych, którzy doświadczyli przemocy – 14-16 października – poprowadzi ks. Piotr Adamski z ekipą.     

7. Ewangelizacja domowa  prowadzona przez Wspólnotę Dzieje 2 rozpocznie się 7 września i będzie trwała w domach przy ul. Zamenhofa 9 i 11  

8. Ks. Jan i ks. Zbigniew Lorkowski odwiedzą chorych w najbliższą sobotę, 3 września. Ks. Proboszcz, w miejsce ks. Zbigniewa Wądrzyka,  odwiedzi chorych w środę, 31 sierpnia. Natomiast o wizycie u chorych, których odwiedzał ks. Tadeusz powiadomimy w przyszłą niedzielę.  

9. W tym tygodniu przeżywać będziemy  pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca:

a. w czwartek zapraszamy na całodzienną adorację w intencji powołanych do szczególnej służby w kościele.

b. Okazja do spowiedzi w piątek od 16 do 18:30, a Msza św. z udziałem dzieci sprawowana będzie w piątek o 17:00.

c. Spotkanie dla Żywego Różańca w sobotę o 8:00.

d. Modlitwa osób zaangażowanych w dzieło duchowej adopcji odbędzie się w piątek o 17:45 w dolnym kościele.

10. Od października rusza w Gdyni Szkoła Biblijna, której zajęcia odbywać się będą przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Szczegóły na www.szkolabiblijna.gda.pl

11. Na terenie naszej parafii zostanie otwarty nowy punkt przedszkolny, przy ul. Wejherowskiej 21. Można tam zapisywać dzieci w wieku o 2.5 do 5 lat.

W minionych dniach zmarli:

Janusz Należny, l. 61; Kazimierz Biernacki, l. 77; Barbara Jagiełło, l. 55.