1. W miniony wtorek zakończyliśmy Kolędę. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim za życzliwe przyjęcie księży podczas wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy także za złożone z tej okazji tradycyjne ofiary. Przyjęło nas 56 % rodzin parafii tj. 3148, nieobecnych było 2002, a odmówiło przyjęcia 457.

2. Już za kilka dni rozpoczniemy Wielki Post, czas przygotowania do Paschy. W Środę Popielcową Msze św. sprawować będziemy o: 7:00, 8:00, 9:00, 17:00, 18:30 i 19:30. Środa to dzień pokutny i Kościół wzywa nas do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i postu.

3. W Środę Popielcową po Mszach św. rozdawać będziemy skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Zachęcamy, by skarbonkę wzięła osoba dorosła z każdej rodziny. Skarbonki z zaoszczędzonymi pieniędzmi prosimy o przyniesienie w Wielką Sobotę przy okazji święcenia pokarmów. Ofiary przeznaczone będą w całości na wakacje letnie dla dzieci z najuboższych rodzin naszej parafii.

4.   Nabożeństwa pasyjne sprawować będziemy w następującym porządku:

a.    Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątki:

– dla wszystkich wiernych o 8:30 i 17:45,

– dla dzieci o 17:00,

– dla młodzieży i wszystkich, którzy nie zdążą wcześniej o 19:30 w górnym kościele.

b.   Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 17:30. W tym roku kazania pasyjne głosić będą ks. Zbigniew Wądrzyk i ks. Jacek Socha.

5. Od najbliższego czwartku zapraszamy na jutrznię, czyli poranną modlitwę Kościoła, w dni powszednie o 5:30 do domu parafialnego. Modlitwę poprowadzą wspólnoty neokatechumenalne. Zapraszamy wszystkich chętnych.

6.   Dzień chorego będziemy obchodzili w czwartek, 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes. Ks. Arcybiskup zaprasza tego dnia wszystkich chorych do Katedry Oliwskiej na godz. 10:00. Natomiast w naszej parafii Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych będzie w czwartek o 18:30. Prosimy o udzielenie pomocy chorym w przybyciu czy to do Katedry Oliwskiej, czy też do naszego kościoła parafialnego.

7.   Podczas ferii zimowych nie będzie Mszy św. o 10:30 w dolnym kościele. Młodzież zapraszamy na wieczorna Mszę św. do górnego kościoła. Najbliższa Msza św. dla młodzieży w dolnym kościele będzie w niedzielę, 28 lutego.

8.  Dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. zapraszamy na katechezę w poniedziałek, 8 lutego o godz. 16:30 lub 17:30 do sali nr 4.

9.   Rodziców dzieci komunijnych prosimy o zamawianie alb na Pierwszą Komunię w dniach od 8 do 12 lutego w godz. od 9:00 do 17:00 w zakładzie krawieckim obok domu parafialnego. Jest to jedyny termin kiedy będzie można składać zamówienia, prosimy przychodzić z dziećmi w celu wzięcia miary oraz o wpłacenie zaliczki w wysokości 50 zł. Spotkanie dla rodziców dzieci „pierwszokomunijnych” odbędzie się w niedzielę, 7 lutego o 19:30 w dolnym kościele.

10.  Rekolekcje dla kandydatów do Bierzmowania odbędą się w dniach od 4 do 6 marca. Kandydatów już dzisiaj prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu, gdyż będzie to jedyny termin rekolekcji.

11.  Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania, dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii oraz wszystkich zainteresowanych tematem wychowania dzieci zapraszamy na spotkanie dzisiaj o 19:30 w dolnym kościele.

12.  Zbiórka ministrantów we wtorek o 17:30 w górnym kościele, a zbiórka kandydatów na ministrantów w piątek po drodze krzyżowej dla dzieci.

13. Dzisiaj rozpoczął się  Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. Szczegółowy plan wydarzeń umieszczony jest w gablotach i na stronie internetowej http://www.tydzienmalzenstwa.pl/.

14. Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed rocznicą objawień dotyczących obrazu Jezusa Miłosiernego odbywać się będzie w dni powszednie o godz. 15:00 w dolnym kościele, a w niedzielę o 9:30 przed suma parafialną. Rozpoczęcie w najbliższą sobotę, 13 lutego.

15. Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz naszego Stow. Św. Mikołaja Biskupa. Tym, którzy będą to chcieli uczynić służymy pomocą w wypełnianiu deklaracji PIT w każdy czwartek w biurze parafialnym.

16.  Zapraszamy na kolejną nocną adorację z soboty na niedzielę z 13 na 14 luty. Lista na tę adorację będzie wyłożona w przedsionku dolnego kościoła. Rozpoczęcie w sobotę o 21:30.

17. Kwesta na posiłki dla dzieci z naszej świetlicy socjoterapeutycznej i na działalność charytatywną parafialnego Zespołu Caritas odbywa się dzisiaj po każdej Mszy św.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Bronisława Gołąb, lat 88;

+ Hildegarda Rosinke, lat 82;

+ Eleonora Dwużnik, lat 79;

+ Alojzy Data, lat 86;

+ Jan Dembniak, lat 73;