1.  Album ilustrujący obchody jubileuszu 100-lecia parafii zatytułowany Łaska obrazem pisana jest do nabycia dzisiaj po każdej Mszy św. Zapraszamy też na wystawę zdjęć, która odbywa się w godzinach od 9:00 do 14:30, w domu parafialnym Uroczysta prezentacja albumu odbędzie się dzisiaj o godz. 16:30 w domu parafialnym.

2.  Zapraszamy na drugie spotkanie w ramach Kursu Alpha w najbliższy poniedziałek, 25 stycznia w naszym domu parafialnym. Można jeszcze dołączyć.

3.  Spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika, czyli Apostolatu Maryjnego odbędzie się w najbliższy wtorek o 16.30 w bibliotece parafialnej.

4. Wspólnota Dzieje 2 rozpocznie misję ewangelizacyjną w domu przy ul. Zamenhofa 7. Serdecznie prosimy o otwarte przyjęcie ewangelizatorów, którzy będą udawać się do wspomnianego domu w środy i soboty.

5.   Porady prawne będzie można uzyskać w czwartek od 16:30 do 17:30 w biurze parafialnym.

6. Diakonia Muzyczna Św. Mikołaja rozpoczyna przygotowanie do Triduum Paschalnego. Osoby, które chciałyby się włączyć, zapraszamy na pierwszą próbę w najbliższą sobotę, 30 stycznia o godz. 16:00 do domu parafialnego. Nowe osoby będą mile widziane.

7.  Zapraszamy dzieci naszej parafii do uczestnictwa w spotkaniach Wspólnoty Dziecięcej. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 11.00 w domu parafialnym.

8. Zapraszamy wszystkich darczyńców i przyjaciół Stowarzyszenia Świętego Mikołaja Biskupa na spotkanie pn. „Dobro ma Twoją Twarz. Poznajmy się bliżej”, które odbędzie się w sobotę, 30 stycznia. W programie m.in. wspólna Msza Święta, sztuka teatralna w wykonaniu Klubu Młodzieżowego i wiele ciekawych atrakcji. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o godz. 10.00 w górnym kościele. Po niej zapraszamy do dolnego kościoła na sztukę teatralną, a po niej do domu parafialnego na dobrą kawę i ciasto. Szczegółowy plan spotkania znajduje się na stronie Stowarzyszenia www.bpmikolaj.pl

9.    Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:30 do 18:20, jedynie w sobotę adoracja będzie wyjątkowo od 12:30 do wieczornej Mszy św.

10.  Stowarzyszenie Św. Mikołaja Biskupa zaprasza seniorów na warsztaty pamięci. Zajęcia będą odbywały się przez 8 wtorków od 26 stycznia do 15 marca w godz. 10:00-11:30. Koszt warsztatów po dofinansowaniu 50 zł.

11. Rekolekcje dla muzyków odbędą się w dniach od 5 (rozpoczęcie w godzinach wieczornych) do 7 lutego 2016 r. w domu parafialnym i poprowadzą je Joanna i Łukasz Kupczyńscy w zespołu Fisheclectic. Zapisy przez stronę internetową. Szczegółowe informacje u ks. Jana.

12.  Członków Żywego Różańca i wszystkich, którzy podjęli formację na podstawie książki „Seminarium Odnowy Wiary” zapraszamy na spotkanie w ramach Gdyńskiej Szkoły Wiary w przyszłą niedzielę, 31 stycznia o godz. 17:00 w domu parafialnym.

13.  Całościowy plan Kolędy umieszczony jest w biuletynie, gablotach i na parafialnej stronie internetowej.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

+ Barbara Cuper, lat 76; + Renata Przybecka, lat 49; + Łucja Zimak, lat 77

 + Jan Kożyczkowski, lat 74; + Tadeusz Jończyk, lat 83;