1. Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli tzw. „Święto Trzech Króli” świętować będziemy w najbliższą środę, 6 stycznia. Msze św. w porządku niedzielnym, nie będzie jedynie Eucharystii o 10:30 w dolnym kościele. W tym dniu kwesta do puszek przeznaczona będzie na wsparcie dla ks. Witolda Lesnera, naszego parafianina, który jest misjonarzem na Kubie i organizuje wyjazd dla młodych na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.


2. Orszak Trzech Króli ulicami Gdyni wyruszy sprzed kościoła Najświętszej Marii Panny o godz. 12.00.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem środy, 6 stycznia.


4. Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji Magnificat zaprasza na Eucharystię we wtorek o 19:15 w dolnym kościele.


5. Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca odbędzie się we środę, 6 stycznia o godz. 15.00 w domu parafialnym.


6. Po przerwie świątecznej wznawia swoje spotkania Wspólnota Dziecięca. Najbliższe spotkanie w sobotę, 9 stycznia o 11:00 w domu parafialnym.


7. W przyszłą niedzielę, 10 stycznia, kolekta remontowo-inwestycyjna będzie przeznaczona na sfinansowanie drzwi i na opłatę za ogrzewanie kościoła. Polecamy ją ofiarności wiernych. Nowe drzwi  do kościoła zostały już wykonane i zostaną zamontowane po 3 stycznia.


8. Dzisiaj kwesta do puszek na dofinansowanie posiłków dla dzieci z naszej świetlicy oraz na działalność Parafialnego Zespołu Caritas.

9. Nasza parafia organizuje i zaprasza na Kurs dla małżeństw. Jeśli chcesz coś zmienić w swoim małżeństwie, to  zapraszamy na cykl siedmiu spotkań w środy wieczorem. Pierwsze spotkanie odbędzie się 13 stycznia. Numer telefonu do zapisów podajemy w biuletynie i na parafialnej stronie internetowej. Kurs odbędzie się w budynku Fundacji Adaptacja, ul. Chylońska 217.

10. Kurs Alfa, czyli ciekawe wprowadzenie w chrześcijaństwo rozpocznie się w poniedziałek, 18 stycznia. Zapisy w biurze parafialnym lub poprzez stronę  internetową.

11. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu Vita Activa w przyszłą niedzielę, 10 stycznia o 12:30 w dolnym kościele.

12. Szczegółowy plan Kolędy, do 21 stycznia, wywieszony jest w gablotach i umieszczony jest na stronie internetowej.

 

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:
Beata Walter, l. 48, Leon Brzeziński l. 72, Jarosława Romanowski l.62., Czesława Klein l. 55, Marek Kosiedowski l. 57.