1. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przeżywać będziemy w  najbliższą sobotę, 15 sierpnia. Msze św. sprawować będziemy według porządku niedzielnego. Na zakończenie każdej Eucharystii będziemy błogosławić kwiaty, owoce i zioła.

2. Godzinki do NMP śpiewać będziemy w sobotę o 8.10, a nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy sprawowana będzie w środę o 8.00 i 18.30.

3.Wszystkich, którzy chcieliby otrzymać Cudowny Medalik z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej zapraszamy w piątek, 14 sierpnia na Mszę św. o 18.30, po której będą rozdawane medaliki.

4. Msza św. z modlitwą w intencji uzdrowienia duszy i ciała sprawowana będzie w przyszłą niedzielę,16 sierpnia o 18.30.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Wyposażone tornistry prosimy o przyniesienie do biura parafialnego do 20 sierpnia, tak aby dzieci dla których są przeznaczone mogły je otrzymać w ostatnim tygodniu wakacji.

6. Zapraszamy na pieszą, trzeźwościową pielgrzymkę z Oliwy do Matemblewa. Pielgrzymka wyruszy w sobotę, 15 sierpnia o 14.00 spod Katedry Oliwskiej.

7. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary składane na dzisiejszą kolektę remontowo-inwestycyjną.

8. Zachęcamy do kupna nowego numeru Gościa Niedzielnego, który dostępny jest w zakrystii.

9. Dnia 13 sierpnia przypada 70 rocznica urodzin Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Z tej okazji w Archikatedrze Oliwskiej zostanie odprawiona dziękczynna Msza św. o godz. 9.00. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji ks. Arcybiskupa.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

śp. Tomasz Flisikowski, lat 30

śp. Adam Karbowski, lat 62

śp. Edward Rycąbel, lat 74

śp. Zbigniew Laskowski, lat 64

śp. Jerzy Pałasz, lat 84