1. W związku z liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa, które przypada w sobotę, 25 lipca, zapraszamy do modlitwy za kierowców i o bezpieczeństwo na drogach. Msza św. w tej intencji będzie sprawowana w niedzielę, 26 lipca o godz. 10.00. Po Eucharystii poświęcenie samochodów, motocykli i rowerów.

2. Trwa akcja Parafialnego Zespołu Caritas: „Tornister pełen uśmiechów”. W biurze parafialnym można jeszcze odebrać tornistry do wyposażenia.

3. Dzieci z naszej świetlicy wraz z wychowawcami wyruszają w poniedziałek w podróż na dziesięciodniowy wypoczynek w Bieszczady, gdzie będą m.in. jeździły konno. Módlmy się za nich o owocny i bezpieczny wypoczynek. Pragniemy poinformować, iż młodzież z Klubu przeżyła piękny wypoczynek podczas siedmiodniowego spływu kajakowego po Wdzie. Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim, którzy wspierają działalność naszego Stowarzyszenia Św. Mikołaja Biskupa.

4. Spotkanie dla osób wyjeżdzających z ks. Zbigniewem Lorkowskim na pielgrzymkę do Częstochowy i Lichenia odbędzie się w poniedziałek, 20 lipca o godz. 17:00 w domu parafialnym. Data pielgrzymki została przesunięta na 17-19 sierpnia.

5. Dzisiaj rozpoczyna się peregrynacja figury Totus Tuus w domach przy ulicy Chylońskiej 74 i Lubawskiej 11.

6. Bezpłatne porady prawne będzie można uzyskać w najbliższy czwartek między 16:30 a 17:30 w biurze parafialnym.

7. W „Gościu Niedzielnym” polecamy ciekawe artykuły dotyczące naprotechnologi.

8. Kolejna nocna adoracja Najśw. Sakramentu odbędzie się z soboty na niedzielę (25/26 lipca) w dolnym kościele. Rozpoczęcie w sobotę od 21:30. Serdecznie prosimy o wpisywanie się na listę adoracyjną wyłożoną w kruchcie dolnego kościoła.

Spośród parafian w minionych dniach zmarli:

Eugeniusz Wójcik, l. 83

Włodzimierz Owczarski, l. 84

Jarosław Szuta, l. 52