1. W związku z rozpoczęciem głoszenia katechez w naszej parafii (od 6 listopada 2011 r.) proszę wszystkie wspólnoty o zaangażowanie się w zaniesienie zaproszeń do tutejszych parafian. Proszę, byście dotarli do wszystkich, którzy mieszkają na terenie tej parafii. Odwagi! Nie bójcie się iść tam, gdzie mogą Was nie przyjąć. Idźcie z miłością do każdej osoby, pukajcie do drzwi każdego mieszkania. Proszę również, by każda osoba będąca już we wspólnocie podjęła, w czasie do 6 listopada, godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji ekipy głoszącej i tych, których Pan powołuje do słuchania katechez. Wierzę, że adoracja którą od ponad roku podjęliśmy w dolnym kościele już owocuje wieloma łaskami. Ufam, że również modlitwa adoracyjna w związku z katechezami wyda plon stokrotny.
 

2. Zbliża się nasze święto parafialne – odpust św. Mikołaja. W związku z tym będziemy gościli niezwykle ciekawego kaznodzieję- Ojca Pawła Kozackiego, przeora dominikańskiego z Krakowa, który przez wiele lat był redaktorem miesięcznika „W drodze”. Każdą osobę ze wspólnot proszę o uczestnictwo w rekolekcjach przed odpustem (niedziela, poniedziałek) oraz w sumie odpustowej – 6 grudnia o 18.30. Wasz udział w tych wydarzeniach będzie z pożytkiem duchowym dla każdej osoby, jak również będzie to forma budowania jedności wewnątrzparafialnej, na czym bardzo mi zależy.
Mam marzenie, by działalność wszystkich wspólnot i grup w naszej parafii była jak wielki bukiet różnych kwiatów, jeden a jednocześnie różnorodny, stąd w procesji z darami podczas sumy odpustowej, reprezentant każdej z nich przyniesie swój kwiat, który z innymi stworzy piękny bukiet.
W związku z powyższym nie będzie Eucharystii we wspólnotach w sobotę, 3 grudnia.
 
3. Jak widzicie, coraz więcej dzieje się w domu parafialnym. Jest coraz więcej osób korzystających z pomieszczeń w tym budynku. Na dniach zostaną wymienione kolejne okna, zmieniliśmy już część grzejników. Proszę więc, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, byście zatroszczyli się o zamykanie drzwi, gaszenie świateł i oszczędzanie ogrzewania. To nasza wspólna sprawa. Dom parafialny ma ok. 500 m2, to bardzo dużo, dlatego też rachunki za energię, wodę i ogrzewanie są wysokie. Miejcie to na uwadze.

Pozdrawiam w Panu
Ks. Jacek Socha
/proboszcz/