Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. W Poniedziałek Wielkanocny, w tzw. drugie święto, Msze święte sprawować będziemy w porządku niedzielnym. Nie będzie jedynie Eucharystii w dolnym kościele o 17:00.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się od wtorku do soboty od 8:40 do 18:30 w dolnym kościele.

3. Trwa nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia. Na wspólną modlitwę zapraszamy według następującego porządku: w niedzielę i poniedziałek o godz. 9:30 do górnego kościoła; od wtorku do soboty do dolnego kościoła na godz. 15:00.

4. Duchowa Adopcję Dziecka poczętego będzie można podjąć na Mszy Świętej w niedzielę, 7 kwietnia o godz. 8:00. Natomiast Uroczystość Zwiastowania Pańskiego świętować będziemy w poniedziałek, 8 kwietnia.

5. Wspólnota Szkoły Ewangelizacji Magnificat zaprasza na modlitwę uwielbienia w najbliższy wtorek o 19:15 do dolnego kościoła. Gościć będziemy Colina Symesa z Edynburga, który wygłosi katechezę wprowadzającą w modlitwę uwielbienia.

6. Spotkanie Klubu Seniora w srodę, 3 kwietnia o godz. 09:00 w kawiarence w domu parafialnym.

7. Piąta wspólnota neokatechumenalna kontynuować będzie ewangelizację „od drzwi do drzwi” w czwartki wieczorem. Serdecznie prosimy o życzliwe przyjęcie ewangelizatorów, którzy będą mieli zaświadczenie podpisane przez proboszcza.

8. Katechezy Zwiastowania rozpoczną się w przyszłą niedzielę o 19:30 w dolnym kościele.

9. Kolejne spotkanie z cyklu „Kobieta w Biblii. Gotowe na zmiany” prowadzony przez Ireny Neumeler, odbędzie się w środę, 10 marca o godz. 18:15 w kawiarence domu parafialnego. Temat spotkania: „Maria Magdalena. Uczennica i oblubienica”. Opłata 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub przez formularz:

  https://docs.google.com/forms/d/1SSzicnyjwjmdh2lyOaAtYtfNSBGDsT0SWPC8G9YtXGw/edit

10. Przypominamy, że w głównej nawie kościoła, lewa strona ławek, patrząc w stronę ołtarza, jest otoczona pętlą indukcyjną, a to znaczy, że osoby słabosłyszące, które mają aparat słuchowy nastawiony na pętlę indukcyjną, otrzymują sygnał wprost do słuchawki, a nie z głośników kościelnych.

11. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Liturgicznej Służbie Ołtarza, Diakonii Muzycznej Św. Mikołaja, kantorom przygotowującym śpiewy na Wielki Czwartek, panom z „Semper Fidelis”, wspólnotom i grupom duszpasterskim. Dziękujemy również za żywność przyniesioną dla ubogich oraz ofiary na kwiaty i wystrój kościoła.

W minionych dniach zmarli:

Jan Miotke, lat 66;

Andrzej Witkowski, lat 60.