NIEDZIELA PALMOWA 

1. Dziękujemy za liczny i aktywny udział w rekolekcjach wielkopostnych.

2. Spektakl pasyjny „Noc ponad miastem” zostanie wystawiony w naszym kościele dzisiaj, 24 marca o 19:30. Zapraszamy. Wstęp wolny.

3. Liturgia Pokutna ze Spowiedzią świętą odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 25 marca o 19:15 w górnym kościele. Spowiedzi świętej, poza tym nabożeństwem, będziemy słuchać w poniedziałek, wtorek i środę od 7:30 do 8:15 i od 17:45 do 18:45. Chrześcijanin świadomy tego, czym jest Triduum nie powinien spowiadać się ani w Wielki Czwartek, ani w Wielki Piątek, ani tym bardziej w Wielką Sobotę. Przypominamy, że Święta rozpoczynają się w Wielki Czwartek wieczorem. Wyjątkowo Spowiedź święta dla wracających z zagranicy odbędzie się w Wielki Piątek od 21:30 do godz. 23:00 w górnym kościele.

4. Szkoła Ewangelizacji Magnificat zaprasza na nabożeństwo adoracji krzyża we wtorek na 19:15 do dolnego kościoła.

5. Liturgia Triduum Paschalnego odbędzie się w następującym porządku:
a. W Wielki Czwartek o 18:30
b. W Wielki Piątek o 18:30
c. Wigilia Paschalna o 21:30 z procesją rezurekcyjną, na którą prosimy o przygotowanie chorągwi i kto ma może przynieść dzwonki.

6. Głos Mikołaja, poprzez kanał YouTube, będzie transmitował Triduum Paschalne oraz Msze święte w Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny o godz. 10:00.

7. Zapraszamy na Jutrznię w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8:00. W Wielki Czwartek do górnego kościoła, a w pozostałe dni do dolnego kościoła.

8. Adoracja w ciszy potrwa w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek, w dolnym kościele, po Liturgii, do 24:00.

9. Biuro Parafialne w Wielkim Tygodniu będzie czynne: w poniedziałek od 9:30 do 12:30 i od 16:00 do 17:30, a we wtorek i środę od 9:30 do 12:30.

10. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 15:00 w dolnym kościele. Wielka Sobota przy Grobie Pańskim o 15:00; w niedzielę i poniedziałek o 9:30 w górnym kościele; od wtorku do soboty o 15:00 w dolnym kościele. Uroczysta Msza Święta odprawiona zostanie, 7 kwietnia o 10:00.

11. W Wielką Sobotę dolny kościół będzie otwarty od 7:45 do 17:00.

12. Święcenie pokarmów odbędzie się przed kościołem w Wielką Sobotę od 10:00 do 14:00. Jałmużnę wielkopostną można przynosić w godzinach święcenia pokarmów lub do biura parafialnego w godzinach urzędowania.

13. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze święte sprawować będziemy o: 6:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:30 w górnym kościele.

14. Prosimy o wsparcie funduszu na kwiaty i wystrój kościoła na Święta. W tym celu, z tyłu kościoła, wystawiona jest skarbonka.

15. Zapraszamy na rekolekcje dla muzyków wraz z warsztatami, które odbędą się w naszej parafii w dniach 12-14 kwietnia. Poprowadzi je m.in. Paweł Wszołek. Zapisy w biurze parafialnym lub przez stronę internetową.

16. Parafialny Klub Seniora organizuje wyjazd autokarowy do Poronina w dniach 5-12 maja. Szczegóły na kartkach wyłożonych z tyłu kościoła. Zapisy w biurze parafialnym.

17. Organizujemy wakacyjny wypoczynek dla małżeństw z dziećmi w terminie 21-28 lipca 2024 w salezjańskim ośrodku rekolekcyjnym Kaczory, koło Ostródy. Zapisy i bliższe informacje u ks. Zbigniewa.

18. Zachęcamy do jałmużny wiekopostnej na rzecz młodzieży z naszej parafii, która wyjedzie w lipcu na wakacje organizowane przez parafię. W Wielką Sobotę będzie można przynieść swoją jałmużnę, w skarbonce wielkopostnej lub bez niej, podczas święcenia pokarmów.

19. Trwa świąteczna zbiórka trwałej żywności dla ubogich. Przy chrzcielnicy został wystawiony kosz do którego można wkładać produkty. Prosimy o przynoszenie takich rzeczy, których nie trzeba podgrzewać i gotować, najlepiej puszek mięsnych.

20. Harcerze rozprowadzają dzisiaj palmy i w ten sposób będą kwestować na swoją działalność.

W minionych dniach zmarli:
Genowefa Michalak, lat 77; Aleksander Olszański, lat 92.