1. Zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy w naszej parafii w sobotę, 2 grudnia o 18:30, a poprowadzi je o. Tomasz Nowak, dominikanin. Odpust parafialny odbędzie się we środę, 6 grudnia. Plan rekolekcji podamy za tydzień.

2. Diecezjalne duszpasterstwo kobiet Debora zaprasza na spotkanie z O. Tomaszem Nowakiem w dolnym kościele w sobotę,  2 grudnia od 15:00 do 18:00. Szczegóły na stronie: Duszpasterstwo Kobiet AG lub Facebook duszpasterstwa kobiet

3. W związku z warsztatami „Niebo dla każdego” w najbliższą sobotę nie będzie adoracji w dolnym kościele.

4. O. Tomasz Nowak wygłosi homilię w niedziele, 26 listopada podczas Eucharystii o 18:30, a następnie odbędzie się koncert uwielbieniowy jako owoc warsztatów muzycznych.

5. Przeżywających kryzys małżeński zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w poniedziałek, 20 listopada. W planie Msza święta o 18:30 w górnym kościele, następnie dalsza część spotkania na starej plebani.

6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się we wtorek, 21 listopada o godz. 17:00 w domu parafialnym, w sali nr 8.

7. Szkoła Ewangelizacji Magnificat zaprasza na Eucharystię we wtorek o 19:15 w dolnym kościele.

8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd autokarowy Klubu Seniora do centrum rekreacyjnego w Ostrzycach. W programie: spacer, obiad, słodki poczęstunek oraz wieczorek taneczny z profesjonalną oprawą muzyczną. Termin: środa, 22 listopada. Koszt: 85 zł. Zapisy tylko w poniedziałek w biurze parafialnym.

9. Rodziców lub opiekunów dziecka z niepełnosprawnością zapraszamy do projektu „Zaopiekowani 2”! Dołącz do naszych nieodpłatnych sesji terapeutycznych w nurcie skoncentrowanym na rozwiązaniu, które odbywają się w domu parafialnym w ramach Stowarzyszenia Św. Mikołaja Biskupa. Telefon kontaktowy: 884 141 053.

10. W związku z wieloletnią tradycją wizyty duszpasterskiej – Kolędy pragniemy również w najbliższym czasie odwiedzić wszystkich parafian. Prosimy o wyrażenie gotowości przyjęcia kapłana poprzez zgłoszenie. Można to uczynić w dwojakiej formie:
a/ poprzez wypełnienie karteczki wyłożonej z tyłu kościoła i wrzucenie do pojemnika tam stojącego lub przyniesienie do biura parafialnego.
b/ poprzez formularz w podanym w linku (po zgłoszeniu powinno pojawić się potwierdzenie). Link do formularza zgłoszeniowego: link do formularza kolędowego

(link będzie aktywny od poniedziałku)

Prosimy o zgłoszenia do 12 grudnia, abyśmy jeszcze przed Świętami mogli przekazać szczegółowy plan tegorocznej kolędy, która rozpocznie się po świętach Bożego Narodzenia. Chcielibyśmy również zachować zwyczaj z czasów pandemii, by sprawować Eucharystię w intencji tych, którzy nie będą mogli przyjąć księdza w swoim domu.

11. Przegląd teatrów chrześcijańskich „Kurtyna” odbędzie się w kościele Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku w dniach 26.11-02.12.2023. Szczegółowe informacje na plakatach.

12. Kwesta na Zupę Chylońską odbędzie się dzisiaj po każdej Mszy Świętej.

13. Gościmy dzisiaj wolontariuszy z gdyńskiego hospicjum, którzy rozprowadzają kalendarze na rok 2024.

W minionych dniach zmarli:
Wiesława Kłosowiak, lat 76;
Marek Jachimowicz, lat 55;
Igor Grota, lat 19.