1. Młodzież klas pierwszych ze szkoły średniej, która chciałaby przystąpić do Bierzmowania w roku 2024 zapraszamy na Msze Świętą o 17:00 w dolnym kościele.

2. Zebranie rodziców oraz młodzieży, która 21 września przyjmie sakrament Bierzmowania odbędzie się dziś o godz. 18:00 w dolnym kościele.

3. Rodziców dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w 2024 roku, zapraszamy do zapisywania dzieci na katechezę przygotowującą do sakramentu poprzez wypełnienie formularza umieszczonego na parafialnej stronie internetowej.

4. Od dzisiaj zaczniemy codziennie używać w pierwszej kolejności bardziej wyciszonego konfesjonału, stojącego z tyłu w głębi kościoła, w starym prezbiterium. Zapalone w nim światło świadczy o obecności księdza. Pozostałe konfesjonały będą wykorzystywane tylko w miarę potrzeby.

5. Spotkania dla małżonków w kryzysie odbędą się 4 i 18 września. W planie Msza święta o 18:30, a następnie spotkanie w starej plebanii.

6. W pierwszy czwartek miesiąca zachęcamy do modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

7. Czciciele Miłosierdzia Bożego zapraszają na „Godzinę świętą” od 15:00 do 16:00 w pierwszy czwartek miesiąca, 7 września w dolnym kościele.

8. Święto Narodzenia NMP obchodzić będziemy w piątek, 8 września zapraszamy Eucharystię o 8:00 lub 18:30.

9. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę, 9 września o godz. 10:00 w sali nr 8 w domu parafialnym. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym do IV klasy włącznie.

10. Autokarowa pielgrzymka do Swarzewa na uroczystości odpustowe dla seniorów i ludzi chorych odbędzie się, jeśli będą chętni, we wtorek, 5 września. Wyjazd o godz. 8.30, a Msza święta z udzielaniem sakramentu chorych o 10:00. Zapisy jeszcze w poniedziałek w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 35 zł.

11. Wspólnota Dzieje 2 serdecznie zaprasza na rekolekcje „Życie w Duchu Świętym” w terminie: 8 – 10 września w budynku starej plebanii, szczegóły na plakacie.

12. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd w Góry Sowie w terminie: 24 – 30 września. Zakwaterowanie w Lasocinie, codzienna gimnastyka z fizjoterapeutą, warsztaty, wycieczki, wieczory muzyczno-taneczne i inne atrakcje. Koszt: 1800 zł. Zapisy w biurze parafialnym lub pod numerem telefonu podanym na plakacie. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających odbędzie się we wtorek, 5 września o godz. 17:00 w kawiarence w domu parafialnym.

13. Ks. Zbigniew Lorkowski organizuje pielgrzymkę na Kociewie. W planie między innymi nawiedzenie najstarszego na Pomorzu drewnianego kościoła w Szczodrowie, a także miejsca masowych niemieckich egzekucji z 13 września 1939 roku w Lesie Szpęgawskim oraz zwiedzanie Pelplina. Wyjazd 16 września, a zapisy pod numerem telefonu: 604 37 36 77.

14. Pierwsze spotkanie dla Szkoły Ewangelizacji Magnificat odbędzie się we wtorek, 12 września o 19:15 w dolnym kościele.

15. Pierwsze, powakacyjne spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w środę, 13 września o 9:00.

16. Zakładamy w parafii dziecięcą scholę, która będzie śpiewać w niedziele o 11.30. Dzieci zainteresowane śpiewem zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie informacyjne dziś w kawiarni bezpośrednio po Mszy św. o 11.30.

17. Od dziś co niedzielę po Mszy św. rodzinnej będzie otwarta w domu parafialnym kawiarnia. Chcemy by było to miejsce spotkań rodziców z dziećmi przy kawie i ciastku, a jeśli urodzi się z czasem pragnienie to i wspólnego wakacyjnego wyjazdu. Będzie można też przy kawie porozmawiać z księdzem na każdy temat. Można przynosić własne wypieki, a dla dzieci zabawki. Zapraszamy serdecznie. Wszystko gratis.

18. Kwesta na Zupę Chylońską i inne działania Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się dzisiaj po Mszy świętej.

W minionych dniach zmarli:
Józefa Richert, lat 92; Stefan Jatczak, lat 86; Józef Wyka, lat 83;
Andrzej Brechelke, lat 51; Ryszard Staniszewski, lat 67.