1. Nabożeństwa majowe sprawujemy w następującym porządku: w niedziele o 20:30 wraz z Apelem Jasnogórskim, a w pozostałe dni o 18:00.

2. Dziś, w niedzielę Nabożeństwo Majowe będzie odprawione wyjątkowo w dolnym kościele.

3. Msza święta w intencji o uproszenie uzdrowienia duszy ciała będzie sprawowana w niedzielę, 21 maja o 18:30.

 

4. Wszystkich parafian, członków grup i wspólnot spotykających się w naszej parafii, zapraszamy na Eucharystię w wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę, 27 maja o 23:00. W naszej różnorodności będziemy mogli przeżyć jedność w Duchu Świętym.

5. Szkoła Ewangelizacji Magnificat zaprasza na Eucharystię w najbliższy wtorek, 16 maja o 19:15 do dolnego kościoła.

6. Klub Seniora zaprasza na spotkanie w najbliższą środę na godz. 9:00 do domu parafialnego.

7. Spotkanie dla mężczyzn z Kościelnej Służby „Semper Fidelis” odbędzie się w środę, 17 maja na plebani, po Mszy świętej wieczornej.

8. Już dzisiaj zapraszamy na festyn rodzinny w naszej parafii organizowany przez Stowarzyszenie Św. Mikołaja Biskupa, który odbędzie się w dniach 27-28 maja. W planie m.in. teatrzyk dla dzieci, spektakl dla młodzieży i dorosłych, gra Superfarmer, konkursy i dużo radości. Szczegóły na plakatach i parafialnej stronie internetowej.

9. Adoracja w intencji pokoju poprzedzona konferencją Ewy Kuczkowskiej odbędzie się przez trzy środy: 31 maja, 7 czerwca i 14 czerwca o 19:15 w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy.

10. Piąta wspólnota neokatechumenalna z naszej parafii rozpoczęła ewangelizację „od drzwi do drzwi” w czwartki wieczorem i w sobotę po południu. Serdecznie prosimy o życzliwe przyjęcie ewangelizatorów, którzy będą mieli zaświadczenie podpisane przez proboszcza.

11. Zapraszamy młodzież na wspólny wyjazd na Spotkanie Młodych w Lednicy, 3 czerwca. Koszt przejazdu i uczestnictwa wynosi 120 zł. Zapisy i informacje u ks. Grzegorza do 22 maja.

12. Ks. Zbigniew Lorkowski organizuje pielgrzymkę do diecezji płockiej w dniach 10-11 czerwca. W planie wyjazdu między innymi nawiedzenie Bazyliki Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Płocku oraz Opactwa Sióstr Panien Benedyktynek w Sierpcu. Zapisy pod numerem telefonu: 504 37 36 77.

13. Bardzo dziękujemy za hojne kwesty. Tydzień temu młodzież związana z naszym parafialnym projektem „Postcresima”, która kwestowała na swój obóz poprzez częstowanie ciastem, zebrała ok. 5300 zł, natomiast zbiórka ze skarbonek wielkopostnych wyniosła 14400 zł. Ofiary ze skarbonek przeznaczamy na trzy wyjazdy wakacyjne: dzieci i młodzieży z Placówki Wsparcia Dziennego naszego Stowarzyszenia Św. Mikołaja, na wyjazd młodych w ramach projektu Postcresima i na dofinasowanie rekolekcji Oazy Dzieci Bożych.

14. Dzisiaj gościmy panią Magdalenę Kaszubę z organizacji Open Doors, która zajmuje się wielkim problemem związanym z prześladowaniem chrześcijan we współczesnym świecie.

W minionych dniach zmarli:
Adam Kulas, lat 92; Krzysztof Siebielec, lat 42.