1. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, 26 marca na wszystkich Mszach świętych. Rekolekcjonisty nie będzie w sobotę na 18:30. Pragniemy zaznaczyć, że w niedzielę będzie również Eucharystia o 20:00. Plan rekolekcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych wydrukowany jest na osobnych kartkach. Rekolekcje poprowadzi ks. Nikos Skuras.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odbywa się w niedzielę o 17:30.

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbędą się w piątek, 24 marca o: 8:30; dla dzieci o 17:00 i o 19:15 – ulicami naszej parafii.

4. Jutrznię, czyli poranną modlitwę Kościoła, sprawujemy od poniedziałku do piątku o 5:45 w sali nr 10.

5. Uroczystość św. Józefa obchodzić będziemy w poniedziałek, 20 marca. Zapraszamy na uroczyste Eucharystie o 8:00 lub 18:30.

6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego świętować będziemy w sobotę, 25 marca. Msza święta z liturgii tej uroczystości będzie o 8:00, podczas niej będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.

7. Ostatnia Katecheza Zwiastowania odbędzie się w poniedziałek, 20 marca o 19:15 w dolnym kościele. Zapraszamy również tych, którzy nie uczestniczyli w dotychczasowych katechezach.

8. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się we wtorek, 21 marca o godz. 17:00 w domu parafialnym, w sali nr 8.

9. Małżeństwa w kryzysie zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w poniedziałek, 20 marca. W planie Msza święta o 18:30, a następnie spotkanie o 19:15 w starej plebanii.

10. Spotkanie dla mężczyzn z Kościelnej Służby „Semper Fidelis” odbędzie się w poniedziałek, 20 marca po Mszy wieczornej w domu parafialnym, sala nr 11.

11. Droga Krzyżowa brzegiem Zatoki Gdańskiej z kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Jelitkowie do kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego w Brzeźnie odbędzie się 25 marca o godz. 15:00.

12. Kolejne spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w środę, 22 marca o 9:00.

13. Trwają przygotowania do Triduum Paschalnego. Zapraszamy wszystkich śpiewających i grających na spotkanie Diakonii Muzycznej Św. Mikołaja, najbliższe odbędzie się 26 marca o godz. 17:30 w domu parafialnym.

14. Dziesiąta Długodystansowa Droga Krzyżowa z Chyloni do Wejherowa odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia. Trasa liczy około 30 km, idziemy głównie lasami. Już dzisiaj zapraszamy. Zapisy w biurze parafialnym lub w zakrystii.

15. Ks. Grzegorz organizuje parafialną pielgrzymkę do Wrocławia i Częstochowy w dniach 20-23 czerwca br. Odwiedzimy: Toruń (sanktuarium św. Jana Pawła II i Matki Bożej), Częstochowę (nocleg w Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze), Lubliniec (muzeum św. Edyty Stein), Wrocław (2 noclegi) – zwiedzanie miasta śladami św. Edyty Stein i Panorama Racławicka, Legnicę – nawiedzenie Relikwii Ciała Pańskiego – Cudu Eucharystycznego, Trzebnicę (sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej). Koszt 650 zł. Zapisy z zaliczką 300 zł w biurze parafialnym do 30 marca.

16. Ks. Zbigniew Lorkowski organizuje pielgrzymkę do maryjnego sanktuarium w Górce Klasztornej. W planie nawiedzenie sanktuarium, Msza Św., oraz udział w Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd w sobotę, 1 kwietnia, koszt 75 zł, zapisy pod numerem telefonu 504 37 36 77.

17. Zachęcamy do jałmużny wiekopostnej na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, które wyjadą na wakacje organizowane przez parafię i Stowarzyszenie Św. Mikołaja Biskupa. W Wielką Sobotę będzie można przynieść swoją jałmużnę, w skarbonce wielkopostnej lub bez niej, podczas święcenia pokarmów.

18. Rozpoczynamy zbiórkę trwałej żywności dla ubogich. Od poniedziałku zostanie wystawiony przy chrzcielnicy kosz,  do którego można przynosić produkty.

W minionych dniach zmarli:
Teresa Ferchan, lat 85;
Anna Goździak, lat 79;
Teresa Kulas, lat 73;
Barbara Pokriefke, lat 56;
Grażyna Michalak, lat 70;
Jerzy Pałubicki, lat 85.