1. W tym tygodniu zapraszamy dzieci na Roraty we wtorek o 17:00, a od środy do piątku o 6:45. W sobotę Roraty o 6:45 z kazaniem dla dorosłych.
2. Dorosłych i młodzież zapraszamy w Adwencie na Jutrznię o 5:45 w sali nr 10, od poniedziałku do piątku.
3. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Plan podajemy w biuletynie i na stronie internetowej. Odpust parafialny ku czci św. Mikołaja świętować będziemy we wtorek, 6 grudnia, tego dnia Msze święte: o 8:00, 17:00 (Roraty dla dzieci) i suma odpustowa o 18:30.

4. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP obchodzić będziemy w czwartek, 8 grudnia. Tego dnia Msze święte o 6:45, 8:00, 18:30. Wspólnoty neokatechumenalne będą sprawowały wigilijną  Eucharystię w środę o 19:30 w górnym kościele.
5. Duchowa adopcja dziecka poczętego odbędzie się w niedzielę, 11 grudnia o 8:00.
6. Cykl trzech wykładów „Łaska i natura” odbędzie się w dolnym kościele przez trzy kolejne środy o 19:15. Wygłosi je Ewa Kuczkowska. Pierwszy odbędzie się 7 grudnia i jest zatytułowany „Wdzięczność. Wstęp wolny.
7. Zapraszamy na ekumeniczną modlitwę za uchodźców i emigrantów w czwartek o 19:30.
8. Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar zaprasza na spotkanie w poniedziałek, 5 grudnia. Eucharystia o 18:30, a następnie spotkanie w starej plebanii.
9. Klub Seniora zaprasza na spotkanie w domu parafialnym w środę, 7 grudnia o 9:00.
10. Msza Święta w intencji róż różańcowych rodziców modlących się za dzieci w sobotę, 10 grudnia o godz. 8:00. Po Mszy spotkanie opłatkowe w kawiarence domu parafialnego.
11. Zapraszamy rodziców z dziećmi na zdjęcie miary na albę pierwszokomunijną w miesiącu styczniu do pracowni krawieckiej przy ul. Chylońskiej 67 od poniedziałku do piątku, od 9:00 do 17:00 (zaliczka wynosi 100 zł).
12. W związku z wieloletnią tradycją wizyty duszpasterskiej – Kolędy pragniemy również w najbliższym czasie odwiedzić wszystkich parafian. Prosimy o wyrażenie gotowości przyjęcia kapłana poprzez zgłoszenie. Można to uczynić w dwojakiej formie:
a/ poprzez wypełnienie karteczki wyłożonej z tyłu kościoła i wrzucenie do pojemnika tam stojącego lub przyniesienie do biura parafialnego.
b/ poprzez formularz podany na stronie internetowej: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSegoMaAChx4ZnKiD4xhviKqUJoBmYOpRUO9rSSqjIrZngZMwg/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Prosimy o zgłoszenia do 12 grudnia, abyśmy jeszcze przed Świętami mogli przekazać szczegółowy plan tegorocznej kolędy, która rozpocznie się po świętach Bożego Narodzenia. Chcielibyśmy również zachować zwyczaj z czasów pandemii, by sprawować, w kilka wieczorów styczniowych, Eucharystię w intencji tych, którzy nie będą mogli przyjąć księdza w swoim domu.
13. Świece wigilijne Caritas można nabyć dzisiaj po każdej Mszy świętej w zakrystii.
14. Organizujemy zbiórkę żywności dla ubogich parafian, prosimy o przynoszenie trwałych produktów oraz słodyczy do biura parafialnego lub do kosza wystawionego przy chrzcielnicy.
15. Polecamy Gość Niedzielny, w którym można przeczytać artykuł o naszej parafii.
16. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na Zupę Chylońską, która obchodzi 5 rocznicę powstania.

W minionych dniach zmarli:
Urszula Chrapkowska, lat 83; Czesław Bobrek, lat 83.