1. Ksiądz Arcybiskup udzieli sakramentu Bierzmowania w naszej parafii, w najbliższy wtorek, 20 września o godz. 18:00. Podczas tej uroczystości jeden z naszych parafian zostanie też promowany na nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej. Będzie to pierwsze spotkanie z księdzem arcybiskupem Tadeuszem w naszym kościele. Zapraszamy wszystkich serdecznie.
2. Młodzież, która rozpoczęła naukę w pierwszych klasach szkół ponadpodstawowych, rozpocznie kurs przygotowujący do Bierzmowania. W ramach spotkań przygotowujących zapraszamy najpierw we wrześniu na Msze niedzielne o godz. 17 w dolnym kościele. Zapisy na kurs i informacje u ks. Grzegorza.

3. Uczniów klas ósmych i ich rodziców zapraszamy na spotkanie związane z Bierzmowaniem w czwartek, 22 września o 19:00 do dolnego kościoła.
4. Rodziców dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w 2023 roku, zapraszamy do zapisywania dzieci na katechezę przygotowującą do sakramentu poprzez wypełnienie ankiety umieszczonej na parafialnej stronie internetowej. Spotkanie dla rodziców odbędzie się w niedzielę, 25 września po Mszy Świętej wieczornej w kościele.
5. Spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie odbędzie się w dziś o 19:30 w kawiarence domu parafialnego.
6. Spotkanie dla członków Stowarzyszenia Świętego Mikołaja Biskupa odbędzie się w poniedziałek, 26 września o 19:15 w domu parafialnym.
7. Małżonków w kryzysie zapraszamy na spotkanie grupy wsparcia „Sychar” w poniedziałek, 19 września. W planie Msza święta o 18:30, a następnie dalsza część spotkania w starej plebanii. Można przyjść pojedynczo lub w parze.
8. Szkoła Ewangelizacji Magnificat zaprasza na modlitwę uwielbienia w najbliższy wtorek o 19:30 do dolnego kościoła.
9. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w środę o 9:00 w sali nr 5 domu parafialnego. Ks. Proboszcz Jacek opowie bajkę dla ludzi dojrzałych. Zapraszamy.
10. Grupa modlitwy kontemplacyjnej spotyka się w kaplicy starej plebanii w środy o 18:30.
11. W naszej parafii powstała grupy wsparcia Al-Anon dla osób, których bliscy nadużywają alkoholu. Spotkania odbywają się w środę o 18:30 w sali nr 7 domu parafialnego.
12. Kurs Alpha rozpocznie się 3 października. Już dzisiaj zapraszamy. Zapisy przez e-mail: zapisy@alphagdynia.pl lub w biurze parafialnym.
13. Wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni rozprowadzać będą kalendarze na przyszły rok po każdej Mszy świętej. Złożone ofiary będą przeznaczone na utrzymanie domów hospicyjnych dla dorosłych i dzieci.

W minionych dniach zmarli:
Irena Dobrosielska, lat 82; Irena Balewska, lat 97; Janina Krzoska, lat 92;
Edmund Schmidt, lat 60; Piotr Cylka, lat 54; Adam Drawc, lat 80.