1. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego obchodzić będziemy w środę, a święto NMP Bolesnej w czwartek, 15 września. W te dni zapraszamy na Msze święte o 8:00 i 18:30.
2. Ksiądz Arcybiskup udzieli sakramentu Bierzmowania w naszej parafii we wtorek, 20 września o godz. 18:00. Podczas tej uroczystości jeden z naszych parafian zostanie też promowany na nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej. Już dzisiaj zapraszamy na tą piękną uroczystość.

3. Młodzież, która rozpoczęła naukę w pierwszych klasach szkół ponadpodstawowych, rozpocznie kurs przygotowujący do Bierzmowania. W ramach spotkań przygotowujących zapraszamy najpierw we wrześniu na Msze niedzielne o godz. 17 w dolnym kościele. Zapisy na kurs i informacje u ks. Grzegorza.
4. Uczniów klas ósmych i ich rodziców zapraszamy na spotkanie związane z bierzmowaniem w czwartek, 22 września o 19:00 do dolnego kościoła.
5. Rodziców dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w 2023 roku, zapraszamy do zapisywania dzieci na katechezę przygotowującą do sakramentu poprzez wypełnienie ankiety umieszczonej na parafialnej stronie internetowej.
6. Msza święta w intencji o uproszenie zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana w przyszłą niedzielę, 18 września o 18:30. Liturgię tę przygotowuje Szkoła Ewangelizacji Magnificat.
7. Zapraszamy chłopców i dziewczynki do grona ministrantów, ministrantek i lektorów. Osoby chętne prosimy o kontakt z księdzem Grzegorzem.
8. Spotkanie mężczyzn z Semper Fidelis i z X róży różańcowej w poniedziałek, 12 września po Mszy Świętej wieczornej w domu parafialnym.
9. Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego z nowym opiekunem ks. Zbigniewem odbędzie się we wtorek, 13 września o godz. 15:30 w sali nr 8, przed spotkaniem Koronka do Miłosierdzia Bożego w dolnym kościele o 15:00. Serdecznie zapraszamy nowe osoby.
10. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w środę o 9:00 w sali nr 5 domu parafialnego.
11. Wspólnota Dzieje 2 zapraszamy na dziewięciomiesięcznie szkolenie ewangelizacyjne. Spotkanie organizacyjne w środę, 14 września o godz. 17:30 w sali nr 12.
12. Spotkanie Zelatorów Róż Żywego Różańca odbędzie się w środę o 17:30 w kościele.
13. Grupa modlitwy kontemplacyjnej spotyka się w kaplicy starej plebanii w środy o 18:30.
14. W naszej parafii powstała grupy wsparcia Al-Anon dla osób, których bliscy nadużywają alkoholu. Spotkania odbywają się w środę o 18:30 w sali nr 7 domu parafialnego.
15. Spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie odbędzie się w niedzielę, 18 września o 19:30 w kawiarence domu parafialnego.
16. Kurs Alpha rozpocznie się 3 października. Już dzisiaj zapraszamy. Zapisy na maila: zapisy@alphagdynia.pl lub w biurze parafialnym.
17. Osoby, które chciałyby dołączyć do wolontariuszy Zupy Chylońskiej prosimy o kontakt z biurem parafialnym lub bezpośrednio z ekipą wydającą zupę w sobotę o godz. 15:00 pod kościołem.
18. Spotkanie dla członków Stowarzyszenia Świętego Mikołaja Biskupa odbędzie się w poniedziałek, 26 września o 19:15 w domu parafialnym.
19. Rada dzielnicy Chylonia i Fundacja Adaptacja zaprasza na festyn międzypokoleniowy, który odbędzie się dzisiaj, 11 września w Parku Kilońskim w godzinach od 14.00 do 20.00.Wystąpi zespół z Ukrainy i gwiazda wieczoru Duet Karo ze Śląska. Serdecznie zapraszamy.
20. Dziękujemy za odpowiedzialne finansowanie parafii, również przez dzisiejszą kolektę remontowo-inwestycyjną. Trwają wymiany grzejników w niektórych pomieszczeniach oraz bieżące prace naprawcze, których jest bardzo dużo. W minionych dniach zostały też wymienione drzwi w kaplicy na cmentarzu parafialnym, gdzie powstaje toaleta dla odwiedzjących cmentarz.

W minionych dniach zmarli:
+ Małgorzata Lewandowicz, lat 63; Zygfryd Jędrzejewski, lat 91.