1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka, stąd przypominamy, że w naszej parafii działa Klub Seniora. Kolejne spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 27 lipca o 9:00 w domu parafialnym.

2. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Jakuba i Krzysztofa. Zapraszamy na modlitwę za kierowców podczas Mszy świętej wieczornej.
3. Szkoła Ewangelizacji Magnificat zaprasza wszystkich chętnych na modlitwę uwielbienia w najbliższy wtorek, 26 lipca o 19:15 w dolnym kościele.
4. Przypominamy, że Komunię święta można przyjmować zarówno do ust jak i na rękę. Prosimy tych, którzy przyjmują Eucharystię na dłoń, by z wyprzedzeniem dawali znak, że tak właśnie chcą przyjąć Eucharystię poprzez położenie lewej dłoni na prawą.
5. Zachęcamy do przychodzenia do Spowiedzi przed Mszą świętą i unikania spowiadania się podczas Eucharystii. Istnieje też możliwość spokojnego, bez pośpiechu przeżycia Spowiedzi w dolnym kościele, w zamykanym konfesjonale, w którym można też usiąść, podczas dyżurów spowiedników. Informacje o tych dyżurach podajmy na stronie internetowej w zakładce „Dyżury spowiedników”.

6.  Ks. Zbigniew Lorkowski organizuje ośmiodniową pielgrzymkę do Warszawy. W planie między innymi zwiedzanie stolicy i Niepokalanowa oraz udział w rekonstrukcji Bitwy Warszawskiej. Termin wyjazdu od 13 do 20 sierpnia, a koszt 1250 zł. Szczegóły pod numerem telefonu 504 37 36 77.

W minionych dniach zmarli:
Krystyna Semak, lat 81;
Zbigniew Plichta, lat 65;
Tadeusz Pikulski, lat 89