1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy od poniedziałku do soboty na zakończenie adoracji o 18:10 w dolnym kościele, a w niedzielę wraz z Koronką o 9:30.
2. Wspólnota Dzieje 2 wznowiła ewangelizację „od drzwi do drzwi”. W najbliższe wtorki, wieczorem ewangelizatorzy odwiedzą mieszkańców domu przy ul. Lubawskiej 1 i 3. Serdecznie prosimy o życzliwe przyjęcie ewangelizatorów, którzy będą mieli zaświadczenie podpisane przez proboszcza.

3. Szkoła Ewangelizacji Magnificat zaprasza na Eucharystię we wtorek o 19:15 w dolnym kościele.
4. Rodziców i wychowawców zapraszamy na spotkanie z Aleksandrą Karasowską, psycholog na temat: „Nikt mnie nie lubi…” – jak wspierać dziecko, które przeżywa trudności w relacjach rówieśnikami – we wtorek, 7 czerwca o 17:00 w sali nr 5 domu parafialnego. Wstęp wolny.
5. Msza Święta w intencji Róż Różańcowych Rodziców modlących się za dzieci będzie w sobotę, 11 czerwca o 8:00. Po Mszy spotkanie w sali nr 7.
6. Zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora w środę o 9:00 do sali nr 5. Klub Seniora zaprasza również na koncert: Brylantowy Jubileusz Sławy Przybylskiej. 11 czerwca 2022 o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Portu Gdynia. Bilety są dostępne w tańszej cenie, 60 zł, dzięki dofinansowaniu projektu przez Gminę Miasta Gdynia. Bilety można odbierać w środę o godz. 9.00 w czasie spotkania Klubu Seniora.
7. Zapraszamy na festyn charytatywny „Dla Gosi” w niedzielę, 12 czerwca w godz. 11:00-14:00 przy naszym kościele. Zaplanowano warsztaty artystyczne, taneczne i muzyczne gry i zabawy sportowe, słodki poczęstunek, watę cukrową i popkorn. Główna atrakcją festynu będzie Wielka Loteria Fantowa, z której dochód przeznaczony zostanie na leczenie dziewczynki. Natomiast od godz. 14:00 w Parku Kilońskim odbędzie się międzypokoleniowy festyn z koncertami muzycznymi organizowany przez Radę Dzielnicy.
8. Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda zaprasza na pieszą pielgrzymkę z Oliwy do Matemblewa. Wyjście w sobotę, 11 czerwca o godz. 11:00 spod Archikatedry Oliwskiej. W Sanktuarium Matemblewskim odbędzie się festyn, koncert oraz będzie sprawowana Eucharystia.
9. Koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia z kościoła NMP z ulicy Świętojańskiej odbędzie się pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w niedzielę, 12 czerwca o godz. 13:00.
10. Ks. Zbigniew Lorkowski organizuje ośmiodniową pielgrzymkę do Warszawy. W planie między innymi zwiedzanie stolicy, Niepokalanowa, Żelazowej Woli oraz udział w rekonstrukcji Bitwy Warszawskiej. Termin wyjazdu od 13 do 20 sierpnia. Szczegóły pod numerem telefonu 504 37 36 77
11. Zachęcamy do kupna nowego numeru czasopisma biblijnego Galilea, tym razem wiodącym tematem przypowieści Pana Jezusa oraz został dołączony dodatek w języku ukraińskim. Koszt „Galilei” to 12 zł.
12. Bardzo dziękujemy za hojne kwesty. Tydzień temu na chorą Lenę wolontariusze zebrali ok. 6,5 tys. zł, natomiast zbiórka z skarbonek wielkopostnych wyniosła 11 tys. zł. Ofiary ze skarbonek przeznaczamy na dwa wyjazdy wakacyjne: dzieci i młodzieży z Placówki Wsparcia Dziennego naszego Stowarzyszenia Św. Mikołaja oraz na wyjazd młodych w ramach projektu Postcresima.
13. Kwesta na Zupę Chylońską i inne działania Parafialnego Zespołu Caritas odbywa się dzisiaj po każdej Mszy świętej.

W minionych dniach zmarli:
Teresa Zapolska, lat 63; Kamila Podoba, lat 42;
Tadeusz Świątkowski, lat 91, Roman Kanka, lat 61