1. Nabożeństwa majowe sprawujemy w następującym porządku: w niedziele o 20:30 wraz z Apelem Jasnogórskim, a w pozostałe dni o 18:00.

2. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na tzw. „Ewangelizację na placach”, która odbędzie się dzisiaj, w niedzielę o 15:00 w Parku Kilońskim. Będzie to wspólna modlitwa, głoszenie świadectwa, śpiew i taniec.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w tym tygodniu od poniedziałku do soboty od 8:40 do 18:15 w dolnym kościele.

4. Ks. Andrzej Klein, wieloletni duszpasterz w Austrii, pochodzący z naszej parafii, odprawi Mszę świętą dziękczynną w 30 rocznicę święceń kapłańskich w niedzielę, 15 maja o 10:00.

5. Msza święta w intencji o uproszenie zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana w przyszła niedzielę, 15 maja o 18:30.

6. Spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar odbędzie się w poniedziałek, 9 maja. W planie Msza święta o 18:30, a następnie spotkanie w starej plebanii.

7. Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego odbędzie się we wtorek, 10 maja o 15:30 w domu parafialnym, sala nr 8. Zapraszamy nowych Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

8. Szkoła Ewangelizacji Magnificat zaprasza na Eucharystię we wtorek o 19:15 w dolnym kościele.

9. Wspólnota Dzieje 2 wznawia ewangelizację „od drzwi do drzwi”. W najbliższy wtorek, wieczorem ewangelizatorzy odwiedzą mieszkańców domu przy ul. Lubawskiej 1. Serdecznie prosimy o życzliwe przyjęcie ewangelizatorów, którzy będą mieli zaświadczenie podpisane przez proboszcza.

10. Zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora w środę o godz. 9:00 w sali nr 5.

11. Członków Żywego Różańca zapraszamy na nabożeństwo majowe w środę o 18:00, tego dnia, do końca maja, nie będzie wspólnego odmawiania różańca. Wznowimy go w dniu 1 czerwca od XII Róży i tajemnic bolesnych.


12. Spotkanie Młodych w Lednicy odbędzie się 4 czerwca. Zapraszamy szczególnie młodzież klas 7 i 8 oraz ze szkół średnich, a także studentów do wspólnego wyjazdu. Koszt przejazdu i uczestnictwa wynosi 100 zł. Zapisy i informacje u ks. Grzegorza do 23 maja.

13. Spotkanie w sprawie tradycyjnej pieszej pielgrzymki do Wejherowa odbędzie się we wtorek, 10 maja o 17:15 w sali nr 10. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w pielgrzymce. Chcemy zorientować się czy jesteśmy w stanie zorganizować samodzielną grupę? Pielgrzymka w tym roku przypada w terminie 11-12 czerwca.

14. Rodziców i wychowawców zapraszamy na cykl spotkań w naszym domu parafialnym, organizowany przez Stowarzyszenie Św. Mikołaja Biskupa, z Aleksandrą Karasowską, psycholog na tematy:
• Dziecko przeżywa kryzys – co mogę zrobić jako rodzic? – 10 maja
• Ból, którego nie można wyrazić słowami – jak pomóc dziecku, które się okalecza – 24 maja
• „Nikt mnie nie lubi…” – jak wspierać dziecko, które przeżywa trudności w relacjach rówieśnikami – 7 czerwca
Obowiązują zapisy przez link podany na stronie internetowej parafii:
https://forms.gle/35iNr8DdcUpJqutq6

15. Ks. Zbigniew Lorkowski organizuje pielgrzymkę do Koszalina. W planie między innymi Msza święta w sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej oraz nawiedzenie pustelni w Świętej Górze Polanowskiej. Wyjazd 11 czerwca, koszt 65 zł, kontakt pod numerem telefonu 504 37 36 77.

16. Dziękujemy za wsparcie działalności parafii poprzez tacę remontowo-inwestycyjną, którą przeznaczamy na pokrycie kosztów funkcjonowania w kwietniu m.in. za rachunki związane z ogrzewaniem oraz na remont elewacji przy wejściu do domu parafialnego.

W minionych dniach zmarli:
Irena Czop, lat 84; Krystyna Dębska, lat 86; Krystyna Zabrocka, lat 88;
Stanisław Kaczor, lat 89.