1. Rekolekcje wielkopostne na temat „Porozumienia bez przemocy” rozpoczniemy w sobotę, 2 kwietnia na wieczornej Eucharystii. Poprowadzi je o. Mieczysław Łusiak, jezuita. Plan rekolekcji i spowiedzi rekolekcyjnej jest umieszczony w biuletynie oraz na stronie internetowej parafii.
2. Nabożeństwa pasyjne w najbliższym tygodniu sprawujemy w następującym porządku:
a. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w piątek:
– dla wszystkich wiernych o 8:30 (nie będzie nabożeństwa o 17:45),
– dla dzieci o 17:00 z obrzędem Komunii Świętej (spowiedź pierwszopiątkowa od 16:30),
– Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie o 19:15 w kościele. Pójdziemy następującymi ulicami: Świętego Mikołaja, Chylońską, Wiejską, Wejherowską, Starogardzką, Chylońską i ulicą Świętego Mikołaja wrócimy do kościoła
b. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o 17:30.

3. Jutrznię, czyli poranną modlitwę Kościoła, sprawujemy od poniedziałku do piątku o 6:00 w sali nr 10.
4. Zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu z soboty na niedzielę, z 2 na 3 kwietnia. Rozpoczęcie o 21:30 w sobotę, w dolnym kościele. Będziemy modlić się o pokój na Ukrainie i o owocne rekolekcje dla naszej parafii.
5. Spowiedź w pierwszy piątek odbędzie się od 7:30 do 8:15 i od 16:30 do 17:15 oraz od 18:00 do 18:45.
6. Spotkanie członków Żywego Różańca odbędzie się w sobotę, 2 lutego o 8:00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do grupy Żywego Różańca.
7. Osoby, które zmagają się z wiarą, przeżywają kryzys życiowy, jak i wszystkich, którzy chcą usłyszeć żywe Słowo, zapraszamy na Katechezy Zwiastowania, które odbywają się w poniedziałki i czwartki o 19:15 w dolnym kościele.
8. Organizujemy spotkanie dla Ukraińców przebywających na terenie naszej parafii i w okolicy w najbliższy poniedziałek, 28 marca o godz. 10:00, w sali nr 5 w domu parafialnym. Natomiast o 11:00 rozpocznie się pierwsza z serii lekcji języka polskiego dla uchodźców. Wstęp wolny.
9. Zapraszamy serdecznie na koncert Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej „Sercem z Ukrainą” w przyszłą niedzielę, 3 kwietnia o 19:30.
10. Wszystkich przeżywających trudności w małżeństwie zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w poniedziałek, 28 marca. W planie Msza święta o 18:30 w kościele, a następnie dalsza część spotkania w starej plebanii.
11. Spotkanie Klubu Seniora odbywa się w środę o 9:00 w sali nr 5 w domu parafialnym.
12. Już dzisiaj zapraszamy na długodystansową Drogę Krzyżową z Chyloni do Wejherowa w sobotę, 9 kwietnia o 4:00 rano. Zapisy w biurze parafialnym.
13. Kwesta na Zupę Chylońską i inne działania Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się dzisiaj po każdej Mszy świętej.

W minionych dniach zmarli:
Beata Szyszka, lat 52; Irena Szeląg, lat 81;
Piotr Jachimowicz, lat 91; Marcin Nierzwicki, lat 41