Dzisiaj przyjęliśmy na plebanię naszej parafii trzy panie, seniorki, które pochodzą z Charkowa. Dołączyły do nich na pierwszy posiłek jeszcze dwie osoby (wnuczka i babcia pochodzące z Kijowa), goszczone w jednym z domów na terenie naszej parafii. Wspomnienia z Ukrainy dotkniętej wojną, gdy są wypowiadane przez konkretne osoby, są przejmujące.
     Tłumaczką podczas pierwszego obiadu była Rita, pochodząca z Bangladeszu, która od grudnia wraz mężem mieszka w naszej starej plebanii. Tak to się ciekawie złożyło, że Rita studiowała kiedyś w Krzywym Rogu na Ukrainie i świetnie mówi po rosyjsku. W każdym bądź razie, niezwykłym jest to, że Bengalka tłumaczy rozmowy Ukrainek i Polaków na plebanii w Gdyni 🙂
 
      W najbliższy poniedziałek, 14 marca  organizujemy spotkanie dla Ukraińców przebywających na terenie naszej parafii i w okolicy. Godz. 10:00, sala nr 5 w domu parafilanym (ul. Św. Mikolaja 1). Zapraszamy.