1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego, przed rocznicą objawień dotyczących obrazu Jezusa Miłosiernego, rozpoczyna się dzisiaj. Na wspólną modlitwę zapraszamy w dni powszednie o godz. 15:00 w dolnym kościele, a w niedzielę o 9:30 przed sumą parafialną. Msza Święta na zakończenie Nowenny w intencji Czcicieli Miłosierdzia odbędzie się we wtorek, 22 lutego o 8:00.
2. Wszystkich chorych i cierpiących zapraszamy na Mszę świętą w intencji uproszenia zdrowia duszy i ciała w niedzielę, 20 lutego o 18:30.

3. W związku z feriami zimowymi, przez trzy kolejne niedziele: 13, 20 i 27 lutego nie będziemy sprawować Mszy Świętej o 17:00 w dolnym kościele. Młodzież i dorosłych zapraszamy na Msze świętą do dolnego kościoła w niedzielę, 6 marca.
4. W terminie ferii zimowych jest kilka wolnych intencji mszalnych. Chętnych zapraszamy do biura parafialnego.
5. Spotkanie dla mężczyzn z Kościelnej Służby Semper Fidelis odbędzie się w poniedziałek o godz. 17:00 w domu parafialnym.
6. Szkoła Ewangelizacji Magnificat zaprasza na modlitwę uwielbienia we wtorek o 19:30 w górnym kościele.
7. Koncert Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 lutego o 19:30 w kościele. Wstęp wolny.
8. W naszej parafii odbędzie się ewangelizacja. W najbliższy piątek, 18 lutego przyjedzie około 25 osób. Będą w parach wysłani, by głosić Ewangelię na terenie naszej parafii. Zachęcamy, by wziąć parę ewangelizatorów na nocleg z piątku na sobotę. Ewangelizatorzy będą mieli zaświadczenie od proboszcza parafii. Będzie ich można spotkać m.in. na wieczornej Mszy świętej w piątek, 18 lutego.
9. Rozpoczynamy przygotowania muzyczne do Triduum Paschalnego. Zapraszamy również nowe osoby na próby Diakonii Muzycznej Św. Mikołaja do sali nr 5 w domu parafialnym. Harmonogram prób:
• 13 lutego, godz. 16:30
• 19 lutego, godz. 17:00
• 27 lutego, godz. 17:00
• 5 marca, godz. 17:00
• 13 marca, godz. 16:30 + śpiewanie podczas Mszy świętej o 18:30
• 19 marca, godz. 17:00
• 27 marca, 16:30 + śpiewanie podczas mszy świętej o 18:30,
• 2 kwietnia, godz. 17:00
• 9 lub 10 kwietnia próba połączona z orkiestrą
10. Zapraszamy do korzystania z oferty foodtruck’a Spółdzielni Socjalnej Dobre Miejsce, który będzie stać przy plebanii. W niedzielę od 10:30 do 14:30 będzie można kupić przepyszne słodkości, a od poniedziałku do soboty zapiekanki.
11. Koszty życia bardzo rosną, co dotyczy również życia naszej parafii. Rachunki jakie otrzymujemy za ogrzewanie i elektryczność są bardzo wysokie (np. ogrzewanie plebanii, starej plebanii i domu parafialnego za styczeń kosztowało 11 tys. zł.). Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają codzienne utrzymanie życia parafialnego. Dzięki setkom ludzi możemy używać i korzystać z domu parafialnego, sal w starej plebanii, z kościoła górnego i dolnego. Na razie niczego nie musieliśmy ograniczyć, co więcej możemy prowadzić aktywne duszpasterstwo. W najbliższych dwóch tygodniach planujemy poważny remont dużej sali nr 2, gdzie odbywają się zajęcia świetlicy socjoterapeutycznej. „Bóg zapłać” za odpowiedzialne tworzenie tej parafii.

W minionych dniach zmarli:
Zenon Lisewski, lat 71; Adam Harabas, lat 67; Stefan Soból, lat 82.