Podczas Świąt Bożego Narodzenia niech Wam towarzyszy radość wynikająca ze świadomości, że bez żadnej naszej zasługi, Bóg nas umiłował miłością tak konkretną, że stała się ciałem i zamieszkała pośród nas.

Papież Franciszek do Polaków w dniu 22 grudnia 2021

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się tym tygodniu od poniedziałku do piątku od 8:40 do 18:20. Dodatkowo zapraszamy na adorację w piątek, 31 stycznia po wieczornej Mszy świętej aż do północy. Nowy rok przywitamy błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem
2. Zapraszamy na dziękczynną Eucharystię na zakończenie roku w piątek, 31 grudnia o 18:30.
3. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki obchodzić będziemy w sobotę, 1 stycznia. Msze święte sprawować będziemy w porządku niedzielnym, nie będzie jedynie Eucharystii o 17:00 w dolnym kościele.
4. Najbliższa Msza święta dla młodzieży, w dolnym kościele, będzie sprawowana w niedzielę, 9 stycznia o 17:00.
5. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne od poniedziałku do czwartku w stałych godzinach urzędowania.
6. Spotkanie XII Róży męskiej i Semper Fidelis w poniedziałek, 27 grudnia o godz. 17:00 w domu parafialnym.
7. Wszystkich seniorów zapraszamy na spotkanie opłatkowo-kolędowe w środę, 29 grudnia na 16:00 do Sali nr 5 w domu parafialnym.
8. W naszej parafii chcielibyśmy zaproponować dwie możliwości przeżycia Kolędy:
a. Kolęda na zaproszenie. Jeśli ktoś chciałby zaprosić księdza na wizytę kolędową do swojego domu, to prosimy o taką deklarację do 30 grudnia. można: przysłać maila, można zadzwonić do biura lub podać swój adres w zakrystii czy biurze parafialnym. Wizyty kolędowe na zaproszenie będą trwały w styczniu.
b. Spotkanie kolędowe w kościele. Tych, którzy obawiają się problemów zdrowotnych lub z innych powodów nie wyrażą chęci, by przyjąć księdza, zapraszamy na wieczorne Eucharystie, podczas których będziemy się modlili w intencji mieszańców poszczególnych ulic i tzw. parafian z wyboru.
Plan spotkań zarówno w formie pierwszej i drugiej podamy w niedzielę, 2 stycznia. Prosimy też o pomoc sąsiedzką osobom nie mogącym wyjść z domu w sprawie zgłaszania się „na Kolędę”.
9. List księdza proboszcza na tegoroczną Kolędę oraz bezpłatną broszurę dla każdej rodziny autorstwa ks. abpa Tadeusza Wojdy można wziąć dzisiaj ze stolików z tyłu kościoła. Broszura ta pozwoli przeżyć nowennę w intencji naszych rodzin. Rozpocznie się ona 2 stycznia.

W minionych dniach zmarli:
Stefania Szulc, lat 91; Teresa Grabus, lat 78; Elżbieta Ławniczak, lat 76;
Roman Bieszke, lat 73; Jan Kaszuba, lat 85; Stanisław Ilewicz, lat 71;
Andrzej Dawidowski, lat 68; Ignacy Czubek, lat 87.