1. Przed nami ostatnie dni Adwentu. Roraty, które sprawujemy o 6:45, będą trwały do piątku włącznie. Dzieci zapraszamy na ostatnie roraty z kakaem w poniedziałek o 6:45.

2. Jutrznie sprawujemy o 5:30 w dolnym kościele do czwartku włącznie.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się tym tygodniu od poniedziałku do czwartku od 8:40 do 18:20.

4. Szczególną okazją do spowiedzi przedświątecznej będzie nabożeństwo pokutne ze spowiedzią w poniedziałek, 20 grudnia o 19:30 w górnym kościele. To nabożeństwo pozwoli nam głębiej przeżyć Sakrament Pokuty. Poza tym spowiedź przedświąteczna będzie w środę i czwartek od 17:45 do 18:45 oraz przed każdą Eucharystią.

5. W piątek Wigilia, tego dnia Msze święte o 6:45, 8:00, 16:00 – Msza wigilijna z udziałem dzieci i kolędowaniem na przyniesionych instrumentach oraz dwie Msze pasterskie o 22:00 i 24:00.

6. W Pierwszy i Drugi dzień Świąt Eucharystię sprawujemy w porządku niedzielnym. Nie będzie jedynie Mszy o 17:00 w dolnym kościele.

7. Msza Święta w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzili swoje wielkie i małe jubileusze i rocznice małżeńskie oraz w intencji tych, którzy w minionych miesiącach zawarli małżeństwo będzie sprawowana w niedzielę, 26 grudnia o 10:00. Wspomniane małżeństwa prosimy o przyniesienie kwiatka w procesji na Ofiarowanie.

8. Szkoła Ewangelizacji Magnificat zaprasza na modlitwę uwielbienia we wtorek o 19:30 w górnym kościele.

9. Spotkanie opłatkowe Apostolatu Maryjnego, odbędzie się we wtorek, 21 grudnia o godz. 16:30 w sali nr 5 w domu parafialnym.

10. Zapraszamy osoby samotne na spotkanie wigilijne z wydawaniem ciepłego posiłku i paczki oraz ze śpiewem kolęd w piątek, 24 grudnia o 15:00 w dolnym kościele.

11. Trwa zbiórka żywności, którą chcemy przekazać na Święta najbardziej potrzebującym. Zachęcamy też do wsparcia Parafialnego Zespołu Caritas, poprzez wpłaty na konto.

12. Świece wigilijne Caritas i opłatek można nabyć dzisiaj po każdej Mszy świętej w zakrystii lub w ciągu tygodnia w biurze parafialnym.

13. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i czwartek.

14. W naszej parafii, idąc za wskazaniami arcybiskupa gdańskiego, chcielibyśmy zaproponować dwie możliwości przeżycia Kolędy:
a. Kolęda na zaproszenie. Jeśli ktoś chciałby zaprosić księdza na wizytę kolędową do swojego domu, to prosimy o taką deklarację do 30 grudnia. można: przysłać maila, można zadzwonić do biura lub podać swój adres w zakrystii czy biurze parafialnym. Wizyty kolędowe na zaproszenie będą trwały w styczniu.
b. Spotkanie kolędowe w kościele. Tych, którzy obawiają się problemów zdrowotnych lub z innych powodów nie wyrażą chęci, by przyjąć księdza, zapraszamy na wieczorne Eucharystie, podczas których będziemy się modlili w intencji mieszańców poszczególnych ulic i tzw. parafian z wyboru.
Plan spotkań zarówno w formie pierwszej i drugiej podamy w niedzielę, 2 stycznia. Prosimy też o pomoc sąsiedzką osobom nie mogącym wyjść z domu w sprawie zgłaszania się „na Kolędę”.

15. List księdza proboszcza na tegoroczną Kolędę można wziąć dzisiaj ze stolików z tyłu kościoła oraz jest on też dostępny na stronie internetowej parafii.

W minionych dniach zmarli:
Krystyna Kropidłowska, lat 74; Helena Zając, lat 85; Urszula Dodak, lat 88;
Adam Koszałka, lat 62; Paweł Żurawski, lat 37; Wiesław Fijołek, lat 70;
Grzegorz Banaszak, lat 61; Wacław Mering, lat 73.