1. Dzisiaj pierwszy etap wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Z tyłu kościoła można wrzucać do skrzynki kartkę z imieniem i nazwiskiem osoby, którą chcielibyśmy zaproponować do Rady. Będzie tak można robić do czwartku włącznie. W przyszłą niedziele, 17 października zostanie opublikowana lista zgłoszonych kandydatów na których będzie można głosować do 21 października włącznie. Trzeci etap to ogłoszenie wyników w niedziele, 24 października.

2. W ramach Dnia Papieskiego kwestujemy dzisiaj, po Mszy świętej, na stypendia dla ubogiej młodzieży.

3. Nabożeństwa różańcowe sprawujemy w październiku codziennie o 17:45, a dzieci zapraszamy w piątki na 17:00.

4. Przygotowanie do Bierzmowania odbywa się w naszej parafii dwutorowo. W miniony czwartek 32 uczniów głównie z 8 klas SP rozpoczęło sześcioletnią formację do i po Bierzmowaniu nazywaną „Postcresima”,  prowadzoną przez wybrane małżeństwa i duszpasterzy.

Natomiast ci,  którzy nie wyrazili ochoty, by uczestniczyć w „Poscresimie”, głównie młodzież klas 1 szkół ponadpodstawowych rozpoczynają roczny kurs do Bierzmowania, podczas którego będą spotykać się na Mszy świętej w niedziele o godz. 17 w dolnym kościele i na katechezach w czwartki o godz. 19:15 w sali nr 10 w domu parafialnym.

5. Można jeszcze dołączyć do Kursu Alpha w najbliższy poniedziałek o 19:00 w domu parafialnym.

6. Przeżywających kryzys małżeński zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w poniedziałek, 11 października. W planie Msza święta o 18:30, następnie dalsza część spotkania w starej plebanii. Można przyjść w parze, można też w pojedynkę.

7. Msza święta w intencji o uproszenie zdrowia duszy i ciała będzie sprawowana w niedzielę, 17 października o 18:30. Zapraszamy szczególnie wszystkich chorych i cierpiących.

8. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w środę o 9:00 w sali nr 5 domu parafialnego.

9. Dekanalne Oratorium Młodych zaprasza do wspólnego wyjazdu na Wieczór Modlitwy Młodych w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żukowie w piątek 15.10 o godz. 18:30. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Zapisy i informacje u ks. Grzegorza.

10. Msza Święta w intencji Róż Różańcowych Rodziców modlących się za dzieci będzie w sobotę, 16 października o 8:00.

11. Ks. Zbigniew Lorkowski organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Jakuba w Lęborku. W planie wyjazdu Msza Święta, nawiedzenie sanktuarium, zwiedzanie Lęborka oraz skansenu w Swołowie i udział w festynie „Na Świętego Marcina najlepsza pomorska gęsina”. Wyjazd w sobotę 13 listopada o godz. 7:15, koszt pielgrzymki 45 zł, zapisy pod numerem telefonu 504 37 36 77.

12. Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka zaprasza osierocone rodziny do modlitwy za zmarłe dzieci. Te które utraciliśmy w wyniku poronienia, śmierci okołoporodowej a także dzieci starsze, które zmarły z powodu choroby, wypadków, samobójstw czy morderstwa. Msza święta w tej intencji będzie sprawowana w sobotę, 16 października o godzinie 15:00 w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie w sali parafialnej.

13. W przedsionku do kościoła działa dzisiaj księgarnia katolicka. Zachęcamy do skorzystania z tej okazji.

14. W minionych tygodniach trwały prace w piwnicach pod plebanią, gdzie kończy się remont kapitalny i powstaje profesjonalna kuchnia cateringowa dla Spółdzielni Socjalnej „Dobre Miejsce”. Wyremontowana został również sala nr 3 w domu parafialnym, gdzie spotyka się Klub Rodzica oraz łazienka w sali w piwnicy starej plebanii. „Bóg zapłać” za wspieranie tych prac.

W minionych dniach zmarli:
Kazimierz Jończyk, lat 83; Eugeniusz Radkowiak, lat 85;

Janusz Nowak, lat 69; Czesław Pryska, lat 88