1. Święto Narodzenia NMP obchodzić będziemy w środę, 8 września zapraszamy na Nowennę do NMP i Eucharystię o 8:00 i 18:30.
2. Zebranie rodziców oraz młodzieży, która 20 września przyjmie sakrament Bierzmowania, odbędzie się dzisiaj, w niedzielę, 5 września o godz. 18:00 w dolnym kościele.

3. Młodzież, która rozpoczęła naukę w pierwszych klasach szkół ponadpodstawowych, rozpocznie kurs przygotowujący do Bierzmowania. W ramach spotkań przygotowujących zapraszamy najpierw we wrześniu na Msze niedzielne o godz. 17 w dolnym kościele. Zapisy na kurs i informacje u ks. Grzegorza.
4. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w niedzielę, 12 września o 19:30 w kościele.
5. Zapraszamy chłopców do grona ministrantów i lektorów. Dziewczęta zapraszamy do Asysty Liturgicznej Dziewcząt. Osoby chętne prosimy o kontakt z księdzem Grzegorzem.
6. Autokarowa pielgrzymka do Swarzewa na uroczystości odpustowe dla seniorów i ludzi chorych odbędzie się, jeśli będą chętni, w wtorek, 7 września. Wyjazd o godz. 8.15. Zapisy w biurze parafialnym jeszcze tylko w poniedziałek. Koszt wyjazdu 25 zł.
7. Wszystkich przeżywających kryzys małżeński zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w najbliższy poniedziałek, 6 września. W planie Msza święta w kościele o 18:30,a następnie spotkanie w sali starej plebanii.
8. Szkoła Ewangelizacji Magnificat zaprasza na Eucharystię rozpoczynającą rok formacji w najbliższy wtorek o 19:30 w górnym kościele.
9. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w środę, 8 września o 9:00 w sali nr 5 domu parafialnego.
10. Spotkania grupy modlitwy kontemplacyjnej. Rozpoczynamy od najbliższego czwartku o godz. 19.15w sali nr 6 budynku parafialnego. Spotykamy się, aby pogłębiać osobiste doświadczenie modlitwy. Przebieg spotkania jest bardzo prosty i ma tradycyjną formę: lectio (czytanie), meditatio (rozważanie), oratio (modlitwa spontaniczna), contemplatio (modlitwa kontemplacyjna). Skąd potrzeba modlitwy kontemplacyjnej? – Chodzi przede wszystkim o słuchanie, o to, aby umieć wsłuchiwać się w Bogai w innych ludzi, aby mogło dojść do prawdziwej głębokiej komunikacji z Bogiem i człowiekiem. Kontemplacyjna modlitwa uczy słuchać, uczy dystansu do presji ciągłego wykazywania się wynikami, tak charakterystycznych dla naszych czasów. Kontemplacja pomaga być wolnymi, po prostu być dla Boga i dla ludzi, tutaj i teraz. Kontemplacja jest źródłem wszystkich form modlitwy dlatego też do naszej grupy modlitewnej zapraszamy tak członków innych wspólnot jak i osoby poszukujące głębszej relacjiz Bogiem.
11. W ramach Dekanalnego Oratorium Młodych zapraszamy młodzież naszego dekanatu do uczestniczenia w dwóch formach spotkań młodzieży: w soboty o godz. 19:30 w kawiarence (s. nr 5) – spotkania wspólnoty młodzieżowej „Ruch Lednicki” związanej z charyzmatem o. Jana Góry i spotkaniami lednickimi oraz w czwartki o godz. 17:00 w sali nr 10 – spotkania kręgu biblijnego. Więcej informacji
u ks. Grzegorza.
12. Wspólnota Dzieje 2 zaprasza na weekendowe rekolekcje „Życie w Duchu Świętym”, które odbędą sięw naszym domu parafialnym w dniach 24-26 września. Zapisy pod numer tel. 728 338 680.
13. Kurs Alpha rozpocznie się 4 października. Już dzisiaj zapraszamy. Zapisy na maila: zapisy@alphagdynia.pl lub w biurze parafialnym.
14. Ks. Zbigniew Lorkowski organizuje pielgrzymkę do Trąbek Wielkich i do Pelplina. W planie Msza Św. w maryjnym sanktuarium w Trąbkach Wielkich oraz nawiedzenie Pelplina: zwiedzanie katedry i muzeum oraz udział w festynie cysterskim. Wyjazd 18 września o godz. 8.00, koszt 40 zł. Zapisy pod numerem telefonu 504 37 36 77.
15. Fundacja Adaptacja zaprasza na piknik dla mieszkańców Chyloni, który odbędzie się w Parku Kilońskim, dzisiaj w godz. 14:00 – 20:00. Wstęp wolny.
16. Dzisiaj przed kościołem odbywa się kwesta na Zupę Chylońską i pomoc dla Afganistanu.

W minionych dniach zmarli:
Henryka Tomczak, lat 85; Andrzej Czerwiński, lat 66; Jerzy Weiladt, lat 78