1. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przeżywać będziemy w niedzielę, 15 sierpnia. Na zakończenie każdej Eucharystii będziemy błogosławić kwiaty, owoce i zioła. Wigilijna Msza Święta z uroczystości Wniebowzięcia będzie sprawowana w sobotę, 14 sierpnia o 18:30 i o 19:30 przygotowana przez wspólnoty neokatechumenalne.
2. Biuro parafialne, w ciągu  najbliższych dwóch tygodni, tj. od 9 do 20 sierpnia, będzie czynne w trybie wakacyjnym, tzn. w: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 9:15 do 10:15.

3. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na tygodniowym wyjazd do Poronina w terminie 26 września – 3 października. Koszt: 1090,00 (można wykorzystać bon turystyczny o wartości 500,- dostępny dla seniorów od 1 września) W programie codzienna gimnastyka z fizjoterapeutą, cztery wycieczki autokarowe i wiele innych atrakcji. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze parafialnym. W wyjeździe mogą uczestniczyć również młodsze osoby.
4. Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Osób Uzależnionych zaprasza na XXX Pielgrzymkę Trzeźwościową z Oliwy do Matemblewa. Wymarsz w niedzielę, 15 sierpnia o godz. 14:00 sprzed oliwskiej Katedry.
5. Serdecznie dziękujemy za wspieranie finansowe bieżących prac w parafii i za dzisiejszą kolektę remontowo-inwestycyjną.

W minionych dniach zmarli:
+ Władysława Majewska, lat 89
+ Roman Klein, lat 63