1. Dzisiaj po każdej Eucharystii kwestujemy na pomoc w leczeniu Marty Chrzan, która walczy o życie. Marta przez wiele lat była związana z naszą parafią, choć mieszka na Oksywiu. Jest ikonopisarką i osobą konsekrowaną. Od wielu lat zmaga się z mukowiscydozą. Niedawno pojawiła się realna szansa nowej terapii, która jest niestety bardzo droga.

2. Zapraszamy na modlitwę uwielbienia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w najbliższy wtorek, 27 lipca o 19:30 w górnym kościele. Modlitwę poprowadzi Szkoła Ewangelizacji Magnificat.

3. Dzisiaj, z inicjatywy papieża Franciszka, obchodzimy pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych z tej okazji zapraszamy wszystkich seniorów na spotkanie przy kawie w środę o 9:00 w sali nr 5. Papież Franciszek opublikował piękne orędzie na ten dzień https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-06/papieskie-oredzie-na-dzien-dziadkow-i-osob-starszych.html. Będzie można o nim usłyszeć na spotkaniu.

4. Zapraszamy do wzięcia udziału w tygodniowym wyjeździe do Poronina w terminie 26 września – 3 października. Koszt: 1090,00 (można wykorzystać bon turystyczny o wartości 500,- dostępny dla seniorów od 1 września) W programie codzienna gimnastyka z fizjoterapeutą, cztery wycieczki autokarowe i wiele innych atrakcji. Szczegółowe informacje i zapisy na spotkaniu Klubu Seniora w najbliższą środę lub w biurze parafialnym. W wyjeździe mogą uczestniczyć również młodsze osoby.

5. Gminne Biuro Spisowe w Gdyni zaprasza do dokonania spisu w ramach trwającego Narodowego Spisu Powszechnego 2021:
– w dniach 26 i 27 lipca w siedzibie Rady Dzielnicy Chylonia przy ul. Morskiej 192 (w Szkole Podstawowej nr 10) od godz. 9.00 do godz. 15.00,
– w dniach 28 i 29 lipca w Przystani Sąsiedzkiej przy ul. Opata Hackiego 33 od godz. 15:00 do godz. 20:00.
Warto zabrać nie tylko dowód osobisty, ale pamiętać też o PESEL-ach domowników.