1. Biuro parafialne w ciągu najbliższego tygodnia, do 18 lipca, będzie czynne w trybie wakacyjnym, w: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 9:15 do 10:15.
  2. Zapraszamy na drugą z trzech konferencji psychologiczno -duchowych zatytułowaną „Łaska i natura”, którą wygłosi Ewa Kuczkowska w najbliższy wtorek, 13 lipca o 19:15 w dolnym kościele. Autorka jest doradczynią psychologiczną, twórczynią i wykładowczynią Akademii Dobrych Relacji.

3. Wspomnienie NMP z Góry Karmel obchodzić będziemy w piątek, 16 lipca. Na wieczornej Mszy świętej będzie możliwość otrzymania szkaplerza.

4. Organizujemy całodniową, autokarową wycieczkę dla seniorów w środę, 14       lipca (wyjazd o 9:00). W planie: wspólny obiad oraz zwiedzanie ogrodu botanicznego w Gołubiu i zespołu muzealnego w Szymbarku. Koszt: 75 zł. Zapisy w biurze parafialnym jeszcze w poniedziałek i wtorek.

5. Serdecznie dziękujemy za wspieranie finansowe bieżących prac w parafii i  za dzisiejszą kolektę remontowo-inwestycyjną. Oprócz remontów trwających w budynku kościoła, przy których na stałe pracuje dwóch mężczyzn, powstaje kuchnia dla spółdzielni socjalnej „Dobre Miejsce” w piwnicy plebanii. Mamy nadzieję na zakończenie tych prac pod koniec sierpnia. Spółdzielnia Socjalna powstała z inicjatywy naszej parafii i Stowarzyszenia Św. Mikołaja w celu zapewnienia pracy osobom zagrożonym wykluczaniem społecznym. Spółdzielnia będzie przygotowywała posiłki w formie cateringu.

 

W minionych dniach zmarła:  Halina Bieszke,  l. 78.