1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy od poniedziałku do soboty na zakończenie adoracji o 18:10 w dolnym kościele, a w niedzielę wraz z Koronką o 9:30.

2. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało) świętować będziemy w najbliższy czwartek, 3 czerwca. Msze święte w tym dniu o: 8:00, 10:00 w Parku Kilońskim, następnie o 13:00 i 18:30.

3. Procesja rozpocznie się po Mszy świętej w Parku Kilońskim, a następnie przez ulicę Wiejską przejdzie na ul. Wejherowską, Starogardzką, Chylońską i poprzez ul. Św. Mikołaja wróci do kościoła. Ołtarze, oprócz tego w Parku Kilońskim, będą usytuowane na ul. Wejherowskiej – przygotowuje Żywy Różaniec, Czciciele Miłosierdzia, Semper Fidelis i Apostolat Maryjny, oraz Chylońskiej – przygotowuje Szkoła Ewangelizacji Magnificat, a drugi – neokatechumenat. Wiernych prosimy o udekorowanie domów i ulic.

4. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej i dzieci „rocznicowe” zapraszamy do udziału w procesji w swoich „pierwszokomunijnych” strojach.

5. Zapraszamy dziewczynki w wieku przedszkolnym oraz z klas I, II, III i IV, V do wzięcia udziału w sypaniu kwiatków w czasie procesji Bożego Ciała i podczas oktawy. Próba we wtorek o godz. 17:30 przed kościołem. Prosimy o przynoszenie do zakrystii i biura kwiatów do sypania.

6. Dziewczęta chętne do niesienia feretronu Matki Bożej podczas procesji Bożego Ciała prosimy o zgłaszanie się do poniedziałku do ks. Grzegorza.

7. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas czwartych odbędzie się 20 czerwca o 11:30.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej od 8:40 do 18:10, a w Boże Ciało adoracja rozpocznie się po procesji i potrwa aż do wieczornej Mszy świętej w dolnym kościele.

9. W najbliższy czwartek, zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji młodzieży naszego Dekanalnego Oratorium Młodych w dolnym kościele od 17:00 do 18:00. W czasie adoracji w zakrystii będzie wspólna modlitwa i dzielenie Słowem Bożym, a także możliwość spowiedzi lub rozmowy z księdzem.

10. W sobotę, 5 czerwca adoracja odbędzie się wyjątkowo tylko do 15:30. A Nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00.

11. Dzieci, które przystąpiły w sobotę i niedzielę do Pierwszej Komunii zapraszamy na Eucharystie w Białym Tygodniu w poniedziałek i wtorek o 17:00 a w czwartek o 10:00 w Parku Kilońskim.

12. Msze Święte z okazji pierwszego piątku miesiąca będą sprawowane o 8:00 i 18:30. Okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed Eucharystią.

13. Wznawiamy w miesiącu czerwcu Msze święte niedzielne w dolnym kościele o 17:00. Zapraszamy.

14. Zapraszamy na Eucharystię przygotowaną przez Wspólnotę Szkoły Ewangelizacji Magnificat we wtorek na 19:30.

15. Klub Seniora wznowił działalność. Zapraszamy seniorki i seniorów na spotkanie w środę, 2 czerwca o 9:00 w domu parafialnym, sala nr 5. Spotkanie poprowadzi ks. Witold Lesner na temat kościoła na Kubie, z prezentacją zdjęć.

16. Spotkanie dla Żywego Różańca odbędzie się w sobotę o 8:00.

17. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek i wtorek według stałego porządku i dodatkowo w środę od 9:30 do 12:30. W czwartek, piątek i sobotę biuro będzie nieczynne.

18. Wspólnota Dzieje II zaprasza na rekolekcje weekendowe „Życie w Duchu Świętym” w dniach 18-20 czerwca 2021 w starej plebanii (ul. Świętego Mikołaja 4). Wymagana obecność na całych rekolekcjach. Opłata 40 zł. Szczegóły na plakatach i pod tel. 728-338-680.

19. Kwesta na wsparcie misyjnej pracy ks. Witolda Lesera odbędzie się bezpośrednio po Mszy Świętej.

W minionych dniach zmarli:
Stanisław Płowy, lat 84;
Piotr Fink, lat 66.