1. Papież Franciszek ustanowił ks. abpa Tadeusza Wojdę nowym arcybiskupem gdańskim. Ingres do katedry oliwskiej odbędzie się w Niedzielę Palmową. Módlmy się za nowego księdza arcybiskupa. Tutaj znajdziesz trochę informacji o  nowym metropolicie gdańskim https://ekai.pl/kim-jest-nowy-metropolita-gdanski/

2. Z radością informujemy, że decyzją bpa Jacka Jezierskiego, w naszej parafii, powstało Dekanalne Oratorium Młodych (DOM). Pierwszym krokiem, który chcemy podjąć, jest modlitwa za młodzież, dlatego zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu w intencji młodzieży, w pierwsze i trzecie czwartki miesiąca w godzinach od 17:00 do 18.00 w dolnym kościele.

3. Nabożeństwa pasyjne sprawujemy w następującym porządku:
a. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w piątki:
– dla wszystkich wiernych o 8:30 i 17:45,
– dla dzieci o 17:00;
b. Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o 17:00.

4. Za dwa tygodnie, 21 marca, rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Krzysztof Pałys, dominikanin. Plan umieściliśmy w biuletynie i na stronie internetowej parafii. Będą to rekolekcje dla całych rodzin. Uczniów szkoły podstawowej zapraszamy do kościoła jedynie w niedzielę, a w pozostałe dni do uczestnictwa w rekolekcjach internetowych przygotowanych na kanale YouTube przez Archidiecezję Warszawską.
Tutaj zaproszenie dla dzieci https://www.youtube.com/watch?v=s6JOhWlas4M lub https://www.youtube.com/watch?v=t2KwkbmjR6E

5. Spotkanie dla wszystkich przeżywających kryzysy małżeńskie odbędzie się w poniedziałek, 8 marca. W planie Eucharystia o 18:30, a następnie spotkanie w sali nr 5 w domu parafialnym.

6. Zapraszamy na Długodystansową Drogę Krzyżową z Chyloni do Wejherowa w sobotę, 27 marca. Rozpoczniemy Eucharystią o 4 rano w dolnym kościele, następnie pójdziemy lasami, około 30 km. Dojście do kościoła św. Anny w Wejherowie około 13:00. Zapisy w biurze parafialnym.

7. Rozpoczęliśmy przygotowania muzyczne do Triduum Paschalnego. Zapraszamy wszystkich śpiewających i grających na spotkanie Diakonii Muzycznej Św. Mikołaja. Informacje o godzinach prób podajemy na parafialnej stronie internetowej.

8. Dzisiaj po Mszy Świętej kwesta na Zupę Chylońską i inne działania Parafialnego Zespołu Caritas.

9. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej odbędzie się w piątek, 12 marca o 19:15 w górnym kościele. 

W minionych dniach zmarli:

Jolanta Jeszke l. 89; Alicja Sala l. 77;
Andrzej Gleński l. 47; Dariusz Filipski l. 54.