1. Dziś Niedziela Słowa Bożego, dzień ustanowiony przez Papieża Franciszka 30 września 2019 r., we wspomnienie świętego Hieronima, w 1600. rocznicę jego śmierci. Ten dzień ma nam przypominać jak ważna jest w życiu chrześcijanina codzienna lektura Pisma Świętego, a także dawanie świadectwa życia zgodnego z Ewangelią.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na rewizytę kolędową. Był to piękny czas wspólnej modlitwy w gronie sąsiadów. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się przygotowania liturgii w wyznaczonym terminie, a także tym, którzy nie mogli przyjść do kościoła, ale łączyli się z nami w modlitwie. 1130 rodzin otrzymało buteleczkę z poświęconą wodą i tekst błogosławieństwa domu oraz domowników. Dziękujemy także za złożone z tej okazji tradycyjne ofiary.

3. Święto Nawrócenia św. Pawła obchodzić będziemy w poniedziałek, 25 stycznia – jest to również dzień zakończeniem Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. We wtorek, 26 stycznia obchodzimy Dzień Islamu w Kościele Katolickim.

4. Wszystkich przeżywających kryzysy w małżeństwie zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” w poniedziałek, 25 stycznia. W planie: Msza święta o 18:30 w kościele, a następnie około 20:30 dalsza część spotkania online.

5. W dniu dzisiejszym po Mszy Św. wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni rozprowadzać będą kalendarze na ten rok. Złożone ofiary będą przeznaczone na utrzymanie domów hospicyjnych dla dorosłych i dzieci. Jesteśmy wdzięczni za dotychczasową współpracę i świadczone dobro.

6. Dzisiaj w ramach „Dnia solidarności z Chorwacją”, odbywa się kwesta na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. Po każdej Eucharystii, na ten cel, odbędzie się zbiórka do puszek.

W minionych dniach zmarli:

+ Barbara Oses, lat 73;

+ Helena Antkowiak, lat 85;

+ Irena Becker, lat 81

+ Sławomir Becker, lat 55;