1. Roraty dla rodzin, młodzieży i dorosłych sprawujemy od poniedziałku do soboty o 6:45.
2. Dzieci zapraszamy na Roraty w poniedziałek o 17:00.
3. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w dolnym kościele od poniedziałku do soboty, od 8:40 do 18:20.

4. Jutrznia, czyli poranna modlitwa Kościoła, sprawowana jest w Adwencie od poniedziałku do piątku o 5:30 w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich chętnych. Modlitwa potrwa ok. 40 min.
5. W czwartek przypada 50 rocznica wydarzeń z grudnia 1970 roku. Zapraszamy na Msze Święte o 6:45, 8:00 i 18:30. W modlitwie wspominać będziemy zabitych naszych parafian m.in. : Brunona Drywę, Janusza Żebrowskiego i Zygmunta Glinieckiego.
6. W Wigilię, w czwartek, 24 grudnia będziemy sprawować Msze Święte w następującym porządku: 6:45 i 8:00 (Liturgie adwentowe), a wieczorem: Msza Święta wigilijna o 16:00 z udziałem dzieci i z kolędowaniem na różnych instrumentach. W nocy zaś zapraszamy na tradycyjne Msze Pasterskie o 22:00 i 24:00.
7. Szczególną okazją do spowiedzi przedświątecznej będzie nabożeństwo pokutne ze spowiedzią świętą w poniedziałek, 21 grudnia o 19:30 w górnym kościele. To nabożeństwo pozwoli nam głębiej przeżyć Sakrament Pokuty.
8. Już dzisiaj zapraszamy osoby samotne na obiad wigilijny, 24 grudnia o 15:00 przy kościele.
9. Ze względu na pandemię nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – Kolędy. Chcielibyśmy natomiast zaprosić parafian na rewizytę duszpasterską. Polegać ona będzie na przyjściu na wieczorną Msze Świętą osób z poszczególnych ulic, podanych według planu. Będzie to okazja do modlitwy sąsiedzkiej i poświecenia wody, którą parafianie sami pokropią swoje mieszkania. Za tydzień podamy pierwszą część planu rewizyty duszpasterskiej i więcej szczegółów w tradycyjnym liście ks. Proboszcza na tę okazję.
10. Kolejne spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar odbędzie się w poniedziałek, 21 grudnia o 18:30 – Eucharystia, a następnie druga część spotkania online o 20:30.
11. Jak co roku organizujemy Wigilię dla samotnych. W tym roku nie będzie możliwości bycia razem przy stole, ale chcemy się spotkać, tak jak zawsze podczas Zupy Chylońskiej, przy kościele i wręczyć naszym podopiecznym w Wigilię o 15:00, ciepły posiłek i podarunek świąteczny. Jeśli ktoś chciałby upiec ciasto na to wydarzenie, to prosimy o zgłoszenie się do biura parafialnego.
12. W tym roku zamiast darów rzeczowych dla osób potrzebujących prosimy o jałmużnę pieniężną dla ubogich, którą można wrzucić do skarbonki umieszczonej pod figurą św. Antoniego z tyłu kościoła.
13. Świece wigilijne Caritas można nabyć dzisiaj po Mszy świętej w zakrystii, a opłatek u pana organisty na chórze.
14. W przyszłą niedzielę, 20 grudnia w godzinach 10:00 – 14:00 odbędzie się świąteczna zbiórka na leczenie 5 letniego Krzysia. Chłopiec cierpi na EB (pęcherzowe oddzielanie się naskórka), jest to choroba, która objawia się wielce wysoką delikatnością skóry. Nawet najdrobniejszy uraz kończy się raną. Młodzież z klubu Alternative przygotowała kartki świąteczne, ozdoby na choinkę z gliny oraz nagrali płytę z pięknymi kolędami. Zbiórka odbędzie się przed kościołem.

W minionych dniach zmarli:
+ Janina Bagińska, lat 95

+ Teresa Zerka, lat 75;

+ Czesława Pietraszczak, lat 81;

+ Barbara Niedbało, lat 75;

+ Jadwiga Kass, lat 85;

+ Wiesław Bobiak, lat 60.